Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérleti szerződésünkben...

A bérleti szerződésünkben benne van, hogy a karbantartást és a javítást a bérlő fizeti, mit takar a javítás fogalma?

Figyelt kérdés
Ha valamit rendeltetésszerűen használok, de mondjuk meghibásodik, akkor is én javítom? Mondjuk van valami ósdi hűtő, ami tönkre megy, akkor is én állom?

2017. szept. 25. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ezt írtad alà, akkor igen.
2017. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy veszel magadnak egy hűtőt amit majd viszel tovább.

De ezt szerintem becumiztad, ilyet nem írunk alá. A alap háztartási gép a főbérlő dolga. Bojler, tűzhely, hűtő, gáz konvektor, kazán stb. A kávéfőző meg a villanyborotva, hajszárító stb. meg a te dolgod. Vili?

2017. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is aláírtam, tisztázni kell mi tartozik ebbe. Mi aláírás előtt megbeszéltük. Elmondta, hogy szerinte nyilván, ha beázás van, elromlik az ő mosógépe, stb., az az ő dolga. Ugyanakkor ha tönkremegy a zuhanyfej, vagy kiég egy égő, az az én dolgom. Nagyjából ennyi.

Addig nem írnám alá, amíg el nem mondja szerinte mit takar ez a pont.

2017. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A javítás azt jelenti, hogy nem veszünk újat helyette, hanem visszaállítjuk működőképes állapotba. Ha már annyira elromlott, hogy nem javítható, akkor a tulajdonos vesz egy újat. A karbantartás pedig időszakonkénti rendszeres felülvizsgálatot jelent. Ezek a tételek a hatályos jogszabály szerint is a bérlő költségét képezik, ellenkező megállapodás hiányában.
2017. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!