Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet keresek, de látom,...

JigSaw8 kérdése:

Albérletet keresek, de látom, hogy mindenhol 2 havi kauciot kérnek. Ha kifizeti valaki és kiköltözik van esély egyáltalán, hogy visszakapja?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az albérlő direkt ráfogja valamire, hogy megrongálódott és erre hivatkozik.

Tapasztalatok? Ki lehet ezt védeni?



2017. szept. 29. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Két bérlő között ki szoktak festeni normálisabb helyen azt ebből fizetik. De volt már ahol nem visszakaptam csak az utolsó hónapban nem kellett fizetnem.
2017. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én mindig visszakaptam. Írjatok olyan szerződést, ami kitér a kaució kérdésére, pl. rendeltetésszerű használatból eredő károkra, állapotromlásra ne vonhassa le. Véleményem szerint a tisztességes albérlő és tulajdonos esetén ebből nem lehet probléma.
2017. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vissza kaptuk a 2 havi kauciót, kivéve 1 esetnél ahol 1 havit lelaktunk és 1 havit kaptunk vissza.
2017. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszakaptam, nem volt belőle gond.
2017. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ttibo ***** válasza:
88%
Szerződés szerint kell eljárni. Általában ezzel nem szokott gond lenni. Persze nem árt előtte egy kicsit pontosabban informálni magatokat!
2017. szept. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én eddig bárhol visszakaptam/lelakhattam.
2017. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol visszakaptam vagy lelaktam.
2017. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!