Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy 45-55 m2-es lakasnak...

Nyuszikalove kérdése:

Egy 45-55 m2-es lakasnak mennyibe kerulhet a futese?

Figyelt kérdés

Szeretnek parommal alberletbe koltozni, de fogalmam sincs mennyi koltseget szamoljak egy gazkonvektoros futesre. Uj nyilaszarok stb. 1 vagy 2. emeleti lakas.

[link]

[link]

Ilyesmi lakasra gondoltunk. Ha tudtok adni jo tippet koltozessel, sporolassal kapcsolatban megkoszonnem.



2017. okt. 12. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem köbmétert, hanem négyzetmétert akartál írni. :) A konvektoros fűtés drága. Ha korszerűek a nyílászárók és hőszigetelt a lakás, akkor 25-30-ból megvan. Ha nem, akkor ennek duplája is könnyen lehet havonta. Ráadásul szénmonoxid veszéllyel is számolni kell! Mindenképp kell egy érzékelő. Mi most olyanban lakunk, ahol csak áram van bevezetve és mégsem olyan vészes a számla. Mivel jók a nyílászárók és le van szigetelve a lakás is. Ez jelent nagyon sokat. Nyugodtan nézzetek elektromos fűtésű rendszert, fizessetek kicsit többet a bérletért, de minél korszerűbb lakűst válasszatok. Ez általánosságban igaz nem csak a villanyfűtésnél.
2017. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Higgany válasza:
84%
Nálunk egy konvektor havi 10-15000 télen. 22 fok.
2017. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Akkor eleg draga :/ Az a baj hogy 50ezernel nem igazan tudunk tobbet szanni alberletre. Majd korul nezek meg akkor. Jo lenne talalni valami jot.
2017. okt. 12. 17:34
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Hidd el! Olcsó húsnak híg a leve! Ha kivesztek egy olcsóbbat, az nem véletlenül lesz az. Sokkal bajosabb lesz rezsi, vagy más szempontból.
2017. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
60 korul vannak olyanok amiknel tavfutest irnak egyedi meressel. Errol velemeny?
2017. okt. 12. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Egy évben egyszer olvassák le, gyakorlatilag fogalmad sincs, hogy mennyit fogyasztasz és ha olyan a szolgáltató akkor hiába tekered fel a termosztátot akkor sem lesz meleg.

Viszont meg tudod kérdezni mennyi az átalány, és azt alapból hozzáadhatod a lakbérhez.

2017. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Távfűtés átalánya (télen-nyáron ugyanaz az összeg fizetendő)

kb.: 9000 - 12000 Ft.

Jellemzően nálunk 10500 Ft 23C

2017. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Mi most vagyunk túl az albérlet után kutakodáson. Szerintem a cirkó fűtéses a legjobb, hiszen azt ti szabályozzátok, ti kapcsoljátok fel-le, szóval ha sok lesz a számla, azt csakis magatoknak köszönhetitek, mint ahogy azt is, ha kevés (ha bármi is tud kevés lenni Magyarországon). Szerintem az ideális albérlet cirkós, és újak a nyílászárók, mert akkor elég napi egy órát fűteni, és csukva tartani az ablakokat. Legalábbis én így tervezem átvészelni a telet. Cirkó ide vagy oda, én is félek a számláktól.
2017. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom a távhővel. Az albérletben, ahol évekig éltem szabályozható volt minden radiátor és jól működtek.

Én nem átalányt fizettem. A leghidegebb téli hónapban 18 ezer forintot fizettünk meleg vízzel együtt (47 nm), mindezt úgy, hogy ha hideg van én pacsálok. Gyakorlatilag zabálom a meleg vizet. Nyáron 5-6 ezer forint volt a távhő számlánk. Télen egyébként átlag 13 ezer.

Minden nyár környékén olvastak, évente egyszer. Nálunk rádiós egyedi mérők voltak, így valaki valami ketyerével végigmászkált a lépcsőházban és gyűjtötte az adatokat. Minden évben visszakaptunk 12-3 ezer forintot, tehát én azt mondanám, hogy iszonyat elenyésző volt a fűtésköltségünk, pedig 22-3 fokot tartottunk a lakásban. (Panelprogramos lakás volt, de legfelső emeleti, legszélső, vagyis szinte minden fala szabad volt, ami első hangzásra nem túl bizalomgerjesztő, ha fűtésről van szó.)


Mostmár saját lakásban lakunk. Ez házközponti fűtésű, vagy is van egy baromi nagy kazán az alagsorban, ami ellátja a társasházat. Innen jön a meleg víz is. Ez a lehető legjobb kialakítás, amit valaha is láttam. Nincs kazán karbantartás (vagyis közös költségben van, de nem nekem kell vele foglalkoznom), nincs szén monoxid veszély, még is szabályozható a fűtés és mérőóra alapján fizetünk mindent. A közös képviselő olvassa le a lépcsőházban az órákat és ő számláz. Egyszerűen imádom.

Vannak barátaink újépítésű társasházban, ahol szintén ugyanez a rendszer, ők körbe vannak fűtve, így gyakorlatilag azt a hónapot leszámítva, amikor -20 fok volt, be sem kapcsolták a fűtést. Gyakorlatilag 0 fűtési költségük volt.

2017. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez jó tipp, ha nem akarsz fűtésre költeni, költözz panel kilencedik, tizedik emeletére. A felszálló meleg miatt szinte ki sem kell nyitni a csapot a radiátoron.

Cserébe nyáron is melegebb van.

2017. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!