Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit jelent az ha valaki a...

Mit jelent az ha valaki a bérleti jogot árulja?

Figyelt kérdés

Eladó lakásokat nézegettem és egy elég lepukkal lakást láttam Budapesten, de nem volt annyira rossz helyen.


15 millió forintba került 50 m2, az az 300 ezer forint / m2 áron volt és ahogy olvastam a leírást, azt láttam, hogy a bérleti jogot akarják eladni...


Akkor ezt most azt jelenti, hogy 15 millió forintot kell fizetnem azért, hogy majd később kizárólag én bérlehessen egy ideig?



2017. okt. 23. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lakás bérleti jogát nem szabad legálisan értékesíteni.
2017. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# Az szép és jó :) de azt kérdeztem, hogy ez meg mi a fene :)... nem azt, hogy mit lehet kezdeni a bérleti joggal.


Magyarul fizetnem kéne 15 millió forintot, hogy egy lepukkant lakást bélehessek, azaz havonta bérleti díjat fizessek? :) A lakás max 20 milliót ér, lepukkant és belváros közelében van, de nem a legjobb helyen, ezért nem érdekel, csak furcsállom...

2017. okt. 23. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod.

Önkormányzati tulajdon, régi bérlő, határozatlan idejű szerződéssel. A bérleti jog fenntartható családon belül, ha az illető ott lakik. De mint írtam is legálisan nem értékesíthető. Ha kiderül, akkor jogcím nélküli lakóként simán kitehetnek.

2017. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Most olyasmiről beszélgetünk, mintha azon háborognánk nyilvánosan, hogy XY dílernél miért olyan drága a heroin!


Milyen alapon árul valaki bérleti jogot, amikor a bérlet jogosultságáról nem ő dönt? (akár 30ezerért, akár 300ezerért?)


Egyetlen legális mód van erre, magántulajdonú lakóingatlanodat cserélheted el önkormányzati lakásra, önkormányzati értéken.

A 300ezer/m2 ár totál abszurd!

2017. okt. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%

allapvetően az önkormányzati lakásrendelet szabályozza, hogy hogyan szállhat ät a bérleti jog másra. De jellemzően úgy van, ahogy az előző írta. A bérleti jog legálisan nem értékesíthető, ugyanakkor cserélhető, akár magántulajdonra. Az ilyen hirdetések mögött azt kell érteni, hogy neked először meg kell venned egy düledező házat valahol, amikor pedig az már a tulajdonod, azt elcseréled a bérleti jogra ráfizetéssel.


Amúgy a bérleti jog azért ér valamit, merthogy a bérleti díj viszont alatta van a piacinak.


rizikó:

1. rájönnek, hogy ez egy fiktiv ügylet volt, és kiraknak

2. elvileg a bérleti jogod a végtelenségig él, de azért mégsem. Pl. örökölni csak bizonyos korlátok között lehet. Vagy ha az önkormányzat más célra akarja használni az épületet. Ekkor persze felajánl cserelakást, aztán az neked nem tetszik, stb. Megy a huzavona.


Szóval még ha legális, akkor se vennék.

2017. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!