Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársamnak van igaza és...

A lakótársamnak van igaza és tényleg szemét vagyok?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: egyik barátnőmhöz költöztem albérletbe, volt egy kiadó szobája. Szerződést nem irtunk alá semmit, sőt még szóbeli megállapodás se volt, hogy konkrétan meddig maradok.

Ő már a költözésem előtt és után is többször elkezdett találgatni, hogy hát ő inkább mégis egyedül szeretne lakni, mert igy szokta meg, stb stb, és majd meglátjuk hogy alakul. Hozzáteszem, a szoba amiben lakom, eléggé lepusztult, kényelmetlen ágy stb.

Legutóbb hétvégén is, amikor én hazamentem hétvégére, ő elkezdett nekem irogatni, hogy talán mégis a magányt választaná, neki jobb igy stb, majd megbeszéljük hogyan legyen. Ezen én kicsit megijedtem, és elkezdtem kiadó szobák után nézni, csak ugy kiváncsiságból is, hogy ilyen a felhozatal. Végül találtam egy szobát, nagyon szép otthonos, jól felszerelt és otthonos bútorzat stb. Van esély rá, hogy az enyém lehet.

Amikor ezt elmondtam a lakótársamnak, hogy lehet hogy november 1-én költözöm, ő teljesen kiakadt, hogy én milyen szemét vagyok, hátba támadom, amikor ő segitett nekem stb, mivel neki nem mindegy anyagilag és a tulaj előtt is be fog égni.

Én megértem az ő szempontját, de: a tulajjal nem is találkoztam, nem volt semmiféle se irásos, se szóbeli megállapodás hogy X ideig maradok, ráadásul ő többször célzott rá hogy mégis egyedül akarna élni, ez bennem olyan érzetet keltett, hogy nem lát szivesen a lakásban, és mindkettőnknek jobb lesz ha elmegyek onnan. Ja, és ez csak az én véleményem, ha ő ezt többször hangoztatta, akkor valószinűleg anyagilag sem nagy gond neki egyedül fenntartani a lakást.

Megértem hogy túl hirtelen jött ez az egész, de az én véleményem az, hogy nincs joga megsértődni, mivel eleve ugy jöttem ide hogy megpróbáljuk és meglátjuk, ráadásul ő többször emlegette hogy egyedül szeretne lakni mégis.

Viszont ma, amikor kiosztott, kicsit elbizonytalanodtam, hogy hátha mégis ilyen szemét vagyok?

Kérlek, szóljatok hozzá, őszintén, hogy nektek mi a véleményetek ilyen helyzetről? Kinek van igaza?


2017. okt. 26. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Az alapján amit írsz, hogy többször mondta, hogy egyedül akar lakni, nyilván nincs igaza.


Na de ez a te verziód.

Adj neki kölcsön ha tudsz, az első hónapban, és majd megadja részletekben.

Legközelebb meg gondolja át mit beszél.

2017. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

"Te írtad többször hogy jobb lenne neked egyedül vagy akkor azt hogy értsem?"

KOMUNIKÁCIÓ.

2017. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Ha nekem azt mondja/írja valaki, hogy szeretne inkább egyedül lakni, akkor én is elköltözöm és minden -szóból értő - normális ember.

Told az orra alá az irományát, ha amnéziás!

2017. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
menekülj amíg lehet, mert ha maradsz elúszik a másik lehetőség, aztán két hét múlva újra nyafogni fog az agyhalottja. te meg két szék között a pad alá esel
2017. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is menekülj, ennek a barátnődnek semmi sem jó, de ne veled szórakozzon. Amúgy igen, mutasd meg neki, mit írt, és hogy te ennek hatására léptél. A többit oldja meg. Ha maradsz, folyamatosan célozgatni fog, hogy költözz el, és még ki tudja, mi jut eszébe...
2017. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: a barátnőd bolond.
2017. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, igy ahogy mondod. Viszont sajnos nem kaptam meg a szobát, mert egy másik illetőnek is tetszett, aki hamarabb jelentkezett rá. De amint tudok, húzok el innen....
2017. okt. 26. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellett volna kérdezned, hogy "nem te szeretnél egyedül lenni?".
2017. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt kérdeztem, az volt rá a válasz, hogy majd lehet hogy később szeretne, nem 2 hét után, és hogy ő nem mondta nekem hogy nov. 1-ével költözzek el...áááh (facepalm)
2017. okt. 27. 21:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindez elkerülhető lett volna ha megbeszélitek ... Komolyan, amikor ilyeneket mondott, hogy "jobb lenne egyedül laknom", akkor megkellet volna kérdezni tőleg, hogy mért? Azt akarod, hogy elköltözzek? Meddig maradhatok? stb...


És amikor elkezdesz nézelődni, szólhattál volna neki, hogy mit tervezel...


Lol senkinek sincs igaza, mert minkettőtök életképtelen. Ha nekem a lakótársam azt mondaná többször, hogy jobb lenne ha egyedül lakni stb... akkor abban a pillanatban megbeszélném vele, hogy ezt pontosan hogyan érti ...

2017. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!