Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénz kellene havi...

Mennyi pénz kellene havi szinten, hogy Pesten új életet kezdhessünk?

Figyelt kérdés
Csak én és a lányom, ő 12 éves. Nem részletezném most, miért alakult így, ha lenne jobb megoldás, azt választanám. Minimálbéres szakmám van, de bármit megtanulok, mellékállást is elvállalok. Arra gondoltam, először csak egy szobát veszünk ki, egy lakást nem tudnék fizetni egyedül. Rezsi, kaja, bérletek, iskolába ez-az, mennyit kell keresnem havi szinten, hogy így meg tudjunk élni segítség nélkül?
2017. okt. 27. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A leghúzósabb az albérlet szerintem. Egy teljes lakást 90-100 ezer alatt már nem igazán lehet kapni, ha csak nincs hatalmas szerencséd és ebben a rezsi még nincs benne. Egy havi felnőtt bérlet 9500 forint, egy havi diák 3450. A kaja, az iskolába a dolgok szerintem kb. ugyanannyit tesznek ki, de számolj mondjuk 10%-kal többet, mint eddig.

Ha egyedül vagy egy gyerekkel, akkor szerintem budapesti viszonylatban havi nettó 250 ezret minimum kellene keresned.

2017. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Esetleg még valakinek személyes tapasztalata?

2017. okt. 27. 21:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbérből esélytelen Budapesten felnőtt + iskolás gyereknek albérletet fizetni és utána megélni.

Esetleg szociális rászorultság alapján a gyerek kaphat ingyen étkezést, de a lakás, vagy szoba neked megfizethetetlen.

Hatszáz állást meg nem vállalhatsz, mert a gyerekkel is kell foglalkozni, nem nőhet mint a dudva.

Esetleg, ha nagy szerencséd van, akkor ottlakásért tálalhatsz valami idős, vagy beteg gondozását, de akkor hogy jársz el dolgozni?

Nem ismerjük a körülményeidet, de nem neked kellene elhagyni a lakást amiben éltek, hanem annak, aki miatt eljönnél. Ebben esetleg a helyi szociális vagy gyámügyi szervek tudnának segíteni.

Az nem járható út, hogy esetleg hazamenj szülőkhöz, testvérhez, rokonhoz, barátokhoz, míg kialakulnak a dolgok?

2017. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a szüleim, testvérem ott élnek, valamennyit tudnának segíteni, de rájuk nem fogunk költözni
2017. okt. 28. 11:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten albérlet 1 gyerekkel, kell nettó 250-300ezer, de nagyon oda kell figyelned, hogy mire költesz!
2017. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kovpet ***** válasza:
100%
Mi a szakmád?
2017. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
egészségügyi dolgozó, de nem valószínű, hogy ott helyezkednék el
2017. okt. 28. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

#7

Azért az eü. dolgozók jelentős emelést kaptak és további várható.

Egy biztos, nem minimálbéresek a fizetések, ha ápolónő vagy akkor még egy kis jatt is csöppen, ha olyan a hozzáállásod.

De gondolom nem ápolónő vagy, mert akkor azt írtad volna.

Orvos, asszisztens, laboráns nem lehetsz, mert azok sem minimálosok.

Mi a fenéért titkolódzol, nem ismerünk!

2017. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Mért nem bérelsz ki egy lakást vagy szobát Budapest környéként? Pl.: Gödöllő pest belvárosától kb 50 perc tömegközlekedésre van, de rengeteg kisebb város van Budapest környékény ... és ha ilyen kevés pénzből gandálkodsz jobb megérné.
2017. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem titkolózok, ápolónő-asszisztens vagyok.

És azért Pest, mert ott legalább van valakim, ha betegek vagyunk, gyerekre kell vigyázni, érte menni, ilyenek.

2017. okt. 28. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!