Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Új albérletbe költözünk,...

Új albérletbe költözünk, viszont ott fizetős a parkolás. Lehetséges, hogy állandó lakcímmel igényeljünk kártyát?

Figyelt kérdés
Zugló olyan részére költözünk hamarosan, ahol már nem lehet ingyenesen parkolni. Azt olvastam, hogy ha állandó lakcímmel rendelkezem, akkor háztartásonként egy autóra ki lehet váltani a parkolási kártyát. Az előző albérletünk tartózkodási helyként volt megjelölve a lakcímkártyánkon. Lehetne, hogy az új helyen legyen az állandó lakcímünk? Elviekben lehetséges, azt olvastam, sőt valójában így is lenne törvényes, a lakástulajdonosok azonban nem nagyon szeretik ezt a dolgot. Lehet valamilyen hátránya ebből a tulajnak? Tényleg csak a parkolás miatt kellene.

2017. nov. 2. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
Állando bejelentés miatt sokkal nehezebb kirugni benneteket a lakásbol akármilyen disznoságot is csináltok.
2017. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mi az összefüggés? Attól még nem leszünk tulajdonosok :D
2017. nov. 2. 11:22
 3/29 A kérdező kommentje:
"Az a hely, ahol a polgár életvitelszerűen él - függetlenül attól, hogy saját tulajdonú, vagy bérelt ingatlanról van szó - lakóhelynek minősül és akként is kell bejelenteni az okmányirodában. Abban az esetben pedig, ha valaki a lakóhelye mellett három hónapot meghaladóan más helyen is él - például a munkája miatt -, oda is be kell jelentkezni, tartózkodási helyként jelölve meg az adott címet."
2017. nov. 2. 11:24
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
Szép és jó, de nagyon kevés tulaj engedi, hogy állandóra bejelentkezz a lakásába. Miért nem kéri ki ő a kártyát a ti rendszámotokra? :)
2017. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
18%

Ha albérlet, akkor több mint valószínű, hogy a tulaj sem oda van bejelentkezve. Ha pl örökölte a lakást vagy ilyesmi. Ettől függetlenül persze nem tartana semeddig, hogy átjelentkezzen...

Egyébként azért sem nagyon szeretik bejelentgetni az embert, mert úgy adózni kell utánuk.

Itt ahol én lakom az a módi, hogy az ember ha szeretne akkor bejelentkezhet állandóra, de az a bérleti díj mellett még + 27% áfa. Szóval egy 100.000-es albérlet egyből 127.000-re emelkedik havonta.

2017. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell állandóra bejelentkezned a parkoláshoz.

Életvitelszerű élést a tartózkodási hely bejelentés igazol,

(ahogy a te idézeted is bizonyítja) ezt a szerződésetekkel a kezedben egyedül, a tulaj nélkül is tudod intézni az okmányirodán és egyidejűleg megkéred a rendszám alapján a parkolást is.

Én sem engednék senkit bejelentkezni állandóra a lakásomba, - tökmindegy, hogy bérlő vagy rokon - mert minek bonyolítsam feleslegesen az életemet. Akik ezt sérelmezik, azok nézzenek utána, hogy az állandóra bejelentett személyt milyen "könnyű" kitenni.

2017. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Elnézést kérek tisztelt kérdező, de a # 3-as idézet melyik jogszabály melyik részéből való?
2017. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Ttibo ***** válasza:
78%
Tartózkodási kell neked nem állandó. Nem kell hozzá a tulaj beleeggyezése, csak törvényes úton kell bérelni. Szerződés nélkül, feketén meg maximum saját felelősségre költözz be idegenekhez.
2017. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem annyi hátránya lehet, hogyha nem hivatalosan adja ki a lakást, nem adózik utána, akkor ugye nem akarja, hogy ennek bármi nyoma legyen, így meg lenne. Bár azt is mondhatja, hogy kedves ismerősei vagytok, akik ingyen laknak ott :)

Beszéld meg a tulajjal, lehet, hogy nem is lesz semmi kifogása, főleg, ha korábban is olyanok bérelték, akiknek volt autójuk. Egyébként tartózkodási hely esetén nem jár a parkoló kártya? Mert akkor is életvitelszerűen ott laksz.

2017. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%

Pont azért mert kegyetlenül nehéz megszabadulni az állandóra bejelentett lakótól, ezért nem is értem, hogy valakinek hogy juthat eszébe ilyen kérés egy bérbeadó felé?

Nem normális az, aki egy idegent állandóra bejelent a lakásába!

2017. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!