Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire jelemző, hogy albérle...

Mennyire jelemző, hogy albérletben a tulaj enged állandó lakcímre bejelentkezni?

Figyelt kérdés

Ahol most lakok, nemrégiben fizetős lett a parkolás, ezért szeretnék állandó lakcímre bejelentkezni és átíratni ide a kocsit, hogy ingyen tudjak parkolni. A mostani tulaj ezt valószínűleg engedné is, viszont nem tudom mi az általános helyzet ezen a téren a fővárosban. Mennyire engedik ezt meg a tulajok? (Azt tudom, hogy elvileg nincs beleszólásuk, de tudjuk hogy megy ez...)

Főleg azért érdekel az általános tapasztalat, hogy ne maradjak állandó lakcím nélkül, ha innen menni kell.



2016. okt. 18. 12:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Ahol laktam Bp-en albérletben, két helyen is bejelentkezhettem. Nekem az orvos, eü ellátás miatt volt szükségem rá.

A tulajnak alá kell írni a alakcímbejelentő nyomtatványt, szóval igenis van beleszólása :-) De nem örökre szól, maximalizálva van pár évre, azt hiszem 5 évre.

2016. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Rajta múlik, kikényszeríteni nem tudod. Van, amelyik az ideiglenest se engedi. Bármikor belefuthatsz egy ilyenbe.
2016. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha hivatalosan, szerződéssel veszi ki a lakást, akkor nincs olyan, hogy ideiglenest sem enged...

Már hogyne engedné, ha egyszer tényleg ott lakik az ember?

A háziorvosa meg ha az ország másik végén van, akkor egy influenzával utazzon 400 km-t?

Baromság...

Azok nem szeretik, akik nem akarnak adózni a bevételük után.

Egy normális tulajjal meg lehet beszélni, hiszen semmi hátránya nem származik belőle. A bérlő nem tud egy lakcímkártyával semmi olyat csinálni, ami a tulajt terhelné, nem tud visszaélni a lakással.

Ha később probléma adódna, a tulaj simán ki tudja jelenteni.

2016. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 zgyzgy ***** válasza:
35%
Tulajdonosként nem mentem bele, mert visszaélésekre ad lehetőséget a bérlő részéről.
2016. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Például?


Mivel tud visszaélni, ami nem illegális?


Illegálisan meg bármit megtehet, de ha már erre vetemedik, akkor a bejelentkezéstől (=az aláírásod hamisítása) sem riad vissza.

2016. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 kiad-lak ***** válasza:
86%

-Visszaélésre a szerződés hiánya, vagy a magánokiratban való szerződés ad lehetőséget.


-Tartózkodási helyed bejelentése nem egy lehetőség, hanem elvileg kötelesség.

2016. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Állandó lakcím bejelentése az albérletbe ugyanúgy lehetősége (a bérlő választása szerint), illetve kötelessége, ha másutt nincs állandó lakcíme.


De ettől még igaz marad: ha a tulaj megmakacsolja magát, nem fogod tudni bejelenteni a lakcímedet, se ideiglenest, se állandót, és a hivatal se fog neked segíteni.

2016. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%
ilyen albérletet nem kell kivenni, ahol már az elején problémák adódnak
2016. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az ilyen tulajt a hivatalnak kellene felelősségre vonnia.
2016. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 xswerdy ***** válasza:
78%

Általában nem engedik, még az ideiglenest sem, bár jogilag a lakó köteles bejelentkezni. Amúgy már nem kell aláírni semmit, a bérleti szerzőést is elég lobogtatni bejelentkezéskor.


Az 5 év az ideiglenesre vonatkozik.

2016. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!