Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Erőszakmentesen eltávolíthatom...

Erőszakmentesen eltávolíthatom a lakásból?

Figyelt kérdés

Szüleim lakásában lakom én és van egy ideje egy lakótársam is (2 éve). Egy éve kitették a jólfizető munkahelyéről és azóta csak simán meg van fizetve, ezt ő megszorult állapotként értelmezi. Nem vagyok képben a pénzügyeivel de látom hogy új teló, nyaralás, wellnessezés megyeget. A lakásban van egy két bútora de a közösköltségekhez már alig járul hozzá megszorulására hivatkozva.


Mivel elég sokszor kihúzza magát a költségek alól, jeleztem neki hogy legalább arányaiban járuljon hozzá és ezt erőszakosan visszatolta úgy gondolom eljött az ideje hogy elváljunk egymástól. Elköltözni pláne nem hajlandó, én pedig belefáradtam abba hogy olyan szolgáltatást (vezetékes teló) fizessek amit abszolút nem használok)


Mivel elfogyott a türelmem nem szponzorálnám tovább a bulikázását. Ha egyszer lecserélném a zárakat amihez nem kapna kulcsot, milyen forgatókönyvek fordulhatnak elő?


Főleg jogi oldalról érdekel a dolog, rendőrt hív mert nem engedem be más lakásába stb (hiába vannak ott a holmiai)?


Kértem párszor a költözésre nyomatékosan is, elüldözni nincs energiám, ordítani nincs kedvem, szerződése nincs, bérleti díjjat sosem fizetett.



Kössz mindenkinek!



2017. nov. 2. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A lakótársad milyen jogcímen lakik ott?
2017. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jóhiszemű lakótárssal szerződtetek valamilyen formában , írásban ügyvéddel vagy tanúk előtt szóban ? Nem , akkor zárcsere a bútort cuccokat tedd ki neki , ha balhézik lefújod cs gázzal .
2017. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le a zárat, ahogy írod. Amikor be akar menni, ne nyiss neki ajtót, csak pár perc után. Ezután megmondod neki, hogy vagy viszi a cuccait a bánatba, vagy legközelebb nem engeded be.

Be van jelentve a lakcímedre?

Ha nincs, akkor a rendőr se csinálhat semmit.

2017. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha jóban lennék vele, akkor megmondanám neki előre, hogy ha nem kezd el fizetni vagy más lakást keresni, akkor egy szép napon felhívnám pár kigyurt haveromat és kb 30 perc alatt kidobnánk a lakásból minden cuccával együtt....


H nem lennék jóba vele, valószínűleg ugyan ezt csinálnám, csak nem szolnék előtte neki.


(Persze feltételezve azt, hogy nincs bejelentve a lakcímen és nincs szerződése amire hivatkozhat)

2017. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Kicsoda ő neked? Vagy a szüleidnek? Hogy került oda a lakásba? Hogyhogy nincs szerződése? Az első évben kinek és mennyit fizetett?

Mi az, hogy meg van fizetve? Ki fizet neki és miért, ha nem dolgozik? Miért viseled el 1 éve, hogy ingyen lakik a nyakadon?

2017. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi szerződésetek, és nem voltál olyan hülye, hogy engedd, hogy az állandó lakcíme legyen, akkor szépen kirakod a cuccait meg lecseréled a zárat és ágyő... lesz belőle balhé, de semmi joga nincs.
2017. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagytátok, hogy bejelentkezzen, az már megnehezíti a dolgokat.
2017. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Csak közösköltséget, villanyt és társait fizetett, szerződése nincs viszont sajnos be van jelentve.


Semmi rokoni kapcsolat nincs, egyszerű régi ismerős akinek anno kellett szállás nekem meg feleslegesen nagy volt a lakás.


A munkahelye fizeti meg csak nem annyira mint az előző.


Köszi a válaszokat!

2017. nov. 3. 07:07
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Számomra nem tiszta, hogy most fizeti rendesen vagy nem.

Mert ha igen, akkor téged miért zavar, hogy nem annyit keres, mint eddig?

2017. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xswerdy ***** válasza:
100%

a bejelentkezésnek semmmi jelentősége: "A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg."


Tehát az ismerőssel van egy szóbeli szerződésetek szívességi lakáshasználatról. E szerint csak a rezsi aráynos részét kell fizetnie, de azt sem teszi egy ideje. A szerződést hivatalosan 15 napos határidővel tudod felmondani. Ezt azért célszerű írásban, és aláíratni vele a másolatot, hogy átvette. De küldheted ajánlott levélben is.


Ezen kívül az elmaradt rezsit követelheted rajta, akár jogi úton is.

2017. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!