Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy szokott lenni a gyakorlat...

Hogy szokott lenni a gyakorlatban, ha meghirdetnek egy lakást, de én csak egy szobára tartok igényt?

Figyelt kérdés
A lakástulajdonosok mennyire szoktak belemenni, ha mondjuk meghirdetik a 2-3 szobás lakásukat és én felhívom őket, hogy én az egyik szobára tartok igényt? Vagy ők már eleve úgy gondolják, hogy én beszervezem 1-2 társamat magam mellé? A kisebb szobáknak általában ugyanannyi a bérleti díja, mint a nagyszobáknak, vagy arányosan oszlatják el a bérleti díjat?
2017. nov. 4. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

"Hogy szokott lenni a gyakorlatban, ha meghirdetnek egy lakást, de én csak egy szobára tartok igényt?"

Akkor az esetek nagy többségében az egész lakást akarják kiadni és nem csak egy-egy szobát külön külön.

Gyakran azt is kikötik, hogy ALbérlet nem lehetséges.

2017. nov. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha az egész lakást akarják kiadni, akkor nem fognak abból 1 szobát odaadni. Vigyél magaddal embereket vagy szevasz. Mi házakat adtunk ki, már az gond volt ha 1 ember kiesett, mert a többiek nem bírták kifizetni a rezsit. (Egyetemisták.) Szerencsére piára azért mindig jutott pénz.
2017. nov. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Két lehetöséged van:


1. Kiveszed az egész lakást és utána keresel lakótársakat (amennyiben a tulajdonos nem köti ki, hogy nem lakhat ott rajtad kívül más is), akikkel megosztoztok a lakbéren meg a rezsi- és egyéb költségeken, hogy milyen arányban, az csak rajtatok múlik.


2. Keresel más lehetöséget - sokan keresnek meglévö bérelt lakásba lakótársat.

2017. nov. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mivel most diplomázok, és pályakezdő vagyok, vidékről szeretnék Budapestre költözni, nem nagyon tudom kicsengetni egyszerre a "két havi kaució + első lakbér" összeget, ami körülbelül 300-400 ezer forint lehet.

Marad célirányosan a szobakeresés, vagy előre kinézek valami idegent magam mellé, akivel társulunk. Csak az is necces, mert előre nem tudom megjósolni, hogy 3 személyes vagy 2 személyes albérletet fogunk találni.

2017. nov. 4. 10:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
javaslom neked a Facebook albérletkereső csoportjait, ott sokszor keresnek egy szobába embert
2017. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ttibo ***** válasza:
90%

Gyakorlatban?


Jó napot, Minta Elek vagyok! Kérdésem lenne az XY utcai kiadó lakással kapcsolatban! Kiadják e szobánként a bérleményt?


Jó napot! Tibor vagyok! Nem!


Viszont hallásra.

Viszhall.

2017. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha szobát keresel, facebookon abból is van sok. Aki lakást akar kiadni, az nem akar 3 ember után futkosni a pénzéért, inkább adja olcsóbban egyben.

Arányosítani lehet, de ne a szoba négyzetméterét vedd alapul, hanem a közös részek és a saját szoba eggyüttesét.

2017. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hogy szokott lenni a gyakorlatban, ha meghirdetnek egy lakást, de én csak egy szobára tartok igényt?"


Úgy, hogy nem állnak veled szóba ... komolyan. Maximum akkor ha eleve úgy mész oda, hogy "vagyunk 3-an és így szeretnénk kivenni a lakást". Egy szobát nem fognak külön kiadni neked, arra várva, hogy majd a jovőben beszervezel pár embert.


A szobafelosztában az a letisztább, ha kiszámoljátok mennyit fizettek a lakásért m2enként.

Kiszomoljátok hány m2 a közösen használt terület (konyha, nappali, folyosó stb..), azt megszorozzátok a m2 árral, majd elosztjátok egymás között.


A szobának meg külön kiszámoljátok hány m2 és azt a m2 árra megszorozva kijön, hogy ki mennyit fizet.

2017. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8# Vagyok .. az még lehetséges, hogy kibérled az egész lakást és majd külön beszervezel később albérlőket, de ezt ritkán engedik meg ... mert mi van ha nem tudsz időben szerezni albérlőt és fizetésképtelenné válasz... Az nem jó a tulajnak.


Az a legjobb ha már előre összeszeded az embereket.

2017. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!