Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás mutogatása a jelenlegi...

Lakás mutogatása a jelenlegi bérlők nélkül?

Figyelt kérdés

A főbérlő a hétvégén szeretné mutogatni a lakást (amit december elsejéig bérlünk párommal) potenciális bérlőknek. Hétvégén mi elutazunk, így nem tudunk itt tartózkodni ez idő alatt. A kérdésem az lenne, hogy mivel sok érték van a lakásban van e rá bármilyen lehetőség, hogy a főbérlővel aláírassak papírt, hogy ez idő alatt ő felel az itteni tárgyakért?

(A főbérlő abszolút rugalmatlan, más időpont nem jó neki.)



2017. nov. 14. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rugalmas vagyok, de ezt én sem írnám alá.

Ehhez kellene egy tételes leltárt mellékelned a tárgyaidról, mert enélkül utólag követelhetsz rajtam bármit.


Ha veled megbeszélte az időpontot, - ami lehet, hogy a jövendőbeli bérlőnek fontos, nem is neki - akkor vagy maradjatok otthon, vagy legyen részetekről is valaki a lakásban, akiben megbíztok. Akár egy szomszéd, vagy jó barát.

2017. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérném anyám/jóbarátot/akárkit, hogy legyen ott tanúként ez idő alatt. Ez ellen a főbérlőnek sem lehet kifogása.

(Nálunk egyébként maga a főbérlő hozott magával tanút megtekintésnél, mármint mikor anno mi néztünk lakást, neki is biztonságot jelent, ha nem egyedül van, van kire hagyatkozni bármilyen gond esetén.)

2017. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés, hogy a tulajdonosban nem bízol meg, vagy az érdeklődőkben?

A tulajdonosnak már lett volna millió alkalma titeket meglopni míg nem vagytok otthon, de nem tette.

Az érdeklődők meg nem fogják a tulaj orra előtt felpakolni a tévét, vagy a számítógépet, nyitogatni a szekrényt és kirámolni, ezt neked is be kell látnod!

Kisebb értéktárgyakat meg ne hagyjatok elől és akkor nem lesz semmi probléma!

2017. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérj meg valakit, hogy legyen ott helyettetek.
2017. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Hiába íratsz alá bármit, mire mész vele? Bizonyítanod kellene, hogy mi tűnt el, az meg nehéz lesz. Inkább legyen jelen egy megbízottad.
2017. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

A tulajdonos be se mehet a lakásba, ha te nem vagy otthon és nem engeded be.


A többi része a kérdésnek innentől értelmetlen...

2017. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt csinálod mikor a nyaralósoknál villanyórát, vízórát stb. cserél a szolgáltató. Egy ismerősöd odamegy és ügyel mindenre.
2017. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

6#: ez tulaj függő, hidd el! Kell vki akkor a lakásba és probléma megoldva, más megoldás butaság.

Nem tudjuk, hogy milyen érték van a lakásban, de sose lehet tudni, milyen érdeklődők jönnek, hányan, gyerekkel-e, stb. stb. Én sem fogadnám kitörő örömmel a látogatókat, még akkor sem, ha minimál bútoraim vannak.

2017. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!