Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Alberlőnek beköltözéskor...

Alberlőnek beköltözéskor kulcsot kellett másoltatni, jogosan követeli vissza az árát?

Figyelt kérdés
Több zár is található az ajtón, ezek összege közel 3000 Ft-ra rúg. Nem tétel, de zavar, hogy hülyének néz.
2017. nov. 26. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha átadja a tulajnak az általa másoltatott kulcsokat, akkor igen jár neki az ára.

Egyébként a tulaj is jobban jár így, mintha a bérlő dühében megtartja és emiatt az összes zárat le kell cserélnie, mert az bizony nem 3ezer lesz.

2017. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben a tulaj ad kulcsot a bérlőnek. Nem is értem, miért a bérlőnek kellett másoltatni saját kontójára. Ha költözik, akkor pedig visszaadja.
2017. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A bérlőnek kell másoltatni kulcsot ahelyett hogy kapott volna és szerinted ő néz téged hülyének?

Alapból úgy kellett volna indítani hogy másolsz kulcsokat neki, ő meg kiköltözéskor visszaadja.

2017. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xswerdy ***** válasza:
82%

gondolom, az a szitu, hogy többen laktak, mint ahány kulcsot kaptak, csak nem részletezte ennyire a kérdező.


Itt a kérdés, hogy hogy állapodtatok meg. Ha a kulcsokról nem rendelkezik a szerződés, akkor az egyéb körülmények alapján mi életszerű? Ha mondjuk a szerződés szerint is három embernek adtad ki a lakást, de két kulcsot adtál, akkor nyilván másoltatniuk kellett. És a jövőben is kellhet a 3 kulcs, ha a lakás mérete miatt valószínűleg a jövőben is többen fognak lakni. Ha igazából nem volt szükség a plusz kulcsra, csak vidéki szülők néha jöttek addig, amíg a bérlő dolgozott.

2017. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kulcsos dolgot én sem értem. Nem néz hülének, ha tényleg neki kellett másoltatnia, de tényleg érdekel, hogy miért?


vagy ő beköltözött a barátnőjéhez? Akkor az ő sara. Ha Te küldted el beköltözéskor, hogy szaladjon el másoljon, akkor tényleg add vissza neki.


Írd már meg, hogy volt, kíváncsiak vagyunk, hogy tudjuk ötletet adni.

2017. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ttibo ***** válasza:
100%
Normál esetben legalább egy zárat lecseréltetek az bérlőimmel. Amikor ki költöznek akkor pedig én cserélem le az összes zárat. Soha nem volt kulcsom a kiadott lakásokhoz. Semmi közöm hozzá. Se emberileg se jogilag nincs bejárásom a lakásokba!
2017. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Komolyan ... Ha nem tetszik ne költözz be és elviselhetetlen, hogy neked kellett fizetned 3000 forintot akkor ne költözz be vagy költözz ki :D Senki sem kényszerített téged a lakás kivételére.
2017. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7#: mi úgy értelmeztük, hogy a Kérdező a lakást kiadó.

6#: kemény vagy, hogy nincs kulcsod a saját lakásodhoz.


Egy kulcs nem azért van, hogy a lakáskiadó ki-be járkáljon, eszébe jutott, hogy van a szekrényben egy lámpa, elviszi... Olvastam ilyet vmelyik fórumon.

Azért van a kulcs, hogy ha elveszti a lakó, akkor ne kelljen zárcsere, ha a lakó elment 3 napra és csőtörés van és nem árt azért sem, hogy tudja a bérlő, hogy a tulajnak van kulcsa, de nem használja, mivel ez evidens, a lakást kiadta. De azért egy vész3 (vész a köbön) esetben legyen.

Nálunk is van egy kiadó lakás, a szüleimnek szerintem meg sem fordult a fejében, hogy ne legyen kulcs, ha ilyen ötlettel állnék eléjük, azt mondanák, hogy én én vagyok???

2017. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nos részletes leírás híján valóban jogos néhány ellenem szóló hozzászólás, viszont a provokatívakat tiltottam.


Summázva a sztori: szívességből költözhetett az üresen álló, de bútorozott közel 20 négyzetméteres szobámba egy munkatársam (azóta kirúgták) - bagóért -, mert SOS helyzet volt.

Én böszmeségem, hogy szerződés nem köttetett. Elpofátlanodott a tisztálkodószereimet használta, bulikat szervezett, ideköltözetett gyakorlatilag a pasiját, egy guriga WC papírt, mosó, mosogatószert, tisztítószert nem vettek- lelakták a lakást, természetesnek vették, hogy a holmijaim az övék is. Kommunikáció ellehetetetlenedett, még nekik állt feljebb... NONSZENSZ, de idiótákkal nem állsz le vitatkozni. Kiadtam az útját.


Ekkor jött a kölcs.

Most tételesen én is nyújtsam be a számlát, hogy WC papír, tusfürdő, étolaj, sajtok, stb...?!


Elképesztően pitiánernek érzem a helyzetet, de nem tudom, hogy ha ez az eszköze, akkor én is ilyennel éjek e. Ennyi


Egyébként mindketten 25 éves lányok vagyunk.

2017. nov. 28. 11:42
 10/15 A kérdező kommentje:
kulcs és éljek* bocs, helyesírási hiba
2017. nov. 28. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!