Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet felmondani az...

Hogyan lehet felmondani az albérleti szerződést, tulajdonosként?

Figyelt kérdés
A bérlő egy hónapi dij és kéthónapi kaukció megfizetése után a következő hónapban már nem fizetett semmit! Mondta tudjam be a kaukciót,mondtam az nem erre szolgál,de már az is elfogyott! Eddig csak pénzembe került a lakáskiadás!

2017. nov. 27. 10:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

A díjak nem fizetése szerződésszegésnek minősül, azonnali hatállyal felmondhatsz, nem köt téged a szerződésben foglalt felmondási határidő. Az csak arra az esetre vonatkozik, ha ő egyébként betartotta a szerződést.

Ha nincs írásbeli szerződésetek, akkor könnyebb a dolgod, odamész, lecseréled a zárat és ha kell a holmija, akkor jelentkezzen érte nálad, ezt kiírod az ajtóra.

Ha van szerződésetek, akkor tértivevényes levélben adsz neki 3 napot a kiköltözésre és utána cseréled le a zárat.

2017. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Abban a pillanatban fel kellett volna neki mondani amikor nem fizetett a kov honapban.
2017. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! irásbeli szerződés van!

Ha felmondom,hogyan érhetem el hogy Tényleg kiköltözzön!

Sajnos a Magyar jog végletekig védi a birtokban lévőt!

Mondhatom ,hogy inkább én visszaköltözöm,vagy eladom!?

2017. nov. 27. 10:48
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

#3

Miért kell hazudoznod?

Az nem elég indok, hogy nem fizet és neked csinál adósságot a rezsihátralékkal?

Megírtuk a megoldást:

Írásbeli felmondás és zárcsere!

De ha neked úgy könnyebb, akkor költözz be, megteheted, de nem tudom miért kellene ezt még tovább bonyolítani?

2017. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
52%

Az első válasz első fele jó, de utána már téves.

A többi is.


Írásban fel kell szólítani, hogy teljesítse a kötelezettségét és tájékoztatni ha nem teszi, akkor milyen következménye lesz.

Ha akkor sem fizet, akkor szabályszerűen felmondani a szerződést.


A törvény rögzíti, hogy a rendkívüli felmondás esetén mennyi időn belül köteles a bérlő visszaadni a bérleményt.


A zárcsere már csak azért sem megoldás, mert a leírásod alapján, még nem tart ott az ügy, hogy a bérleményt el kelljen hagynia. A felmondás sem történt meg.



A neten keresd meg a törvényt, de vannak ingatlanos portálok is ahol szakértők nagyon szépen leírják közérthetően a pontos menetét.


Törvényesen járj el, te vagy nyerő helyzetben úgyis!

2017. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

#5

Neked igazad van, csak ez a gyakorlatban nem így működik, ... szerencsére!

Az oké, hogy írásban kell felszólítani, írásban kell felmondani, csak a további nem tiszta.

Ha bent dekkol a delikvens és hónapokig (bírósági tárgyalásig?) növeli a rezsit, amit a tulajdonosnak kell kifizetnie, hogy ne kapcsolják le az órákat, akkor nagyon nagy marhának kell annak lennie, aki tulajdonosként ezt tűri.

Megvan ennek az útja-módja, hogy hogy is lehet nagyon egyszerűen megszabadulni az ilyen figuráktól, nem írom le, aki nem hülye, az pontosan tudja.

És egy kis plusz "rásegítés":

[link]

2017. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen nem hazudnék megfordult a visszaköltözés és az eladás opció is,hisz jelenleg vidéken lakom albérletben! Csak gondoltám a több milliós lakásfelújítás hamarabb visszajön a pénzem már csak azért is mer 1,5 millió banki kölcsönből ment!

és ha saját magamnak kell alakás talán elkerülhetem a több éves pereskedést!Ma már sajnálom ,hogy nem közjegyzőnél lett kötve a szerződés,mert így azonnali végrehajtást kérhetnék,de felújítás után nem volt pénzem még arra is! Felújítás előtt is ki volt adva,semmi gond nem volt.

2017. nov. 27. 12:18
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell itt jogászkodni, mert az nem vezet sehova.

Az ilyenek tudják, hogy vastagon sárosak és nem fognak bírósághoz fordulni, mert attól még nem lesz hol lakniuk!


Szólítsd fel írásban aj neki 8 napot az adóssága rendezésére, utána b...d ki a már előttem leírt módok egyikén!

Utána vond le a tanulságot és legközelebb a fizetési határidő lejárta után egy nappal menjen az a levél!

2017. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászolónak: Nagyon köszönöm a honlapot,nem ismertem!
2017. nov. 27. 12:22
 10/14 xswerdy ***** válasza:
85%
a dolgon semmit nem változtat, hogy Te akarsz oda költözni, vagy el akarod adni, vagy keresni akarsz egy új bérlőt, aki fizet. Egyáltalán nem kell tájékoztatnod, hogy mi a további célod a lakással. A felmondás oka a nem fizetés. Ez ok a rendkívüli felmondásra. Az eladás, vagy ha te akrsz oda költözni, az nem, olyankor a rendes felmondás feltételei élnek.
2017. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!