Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem hosszabbítjuk meg az...

Ha nem hosszabbítjuk meg az albérleti szerződést akkor is visszajár a kaució?

Figyelt kérdés

A szerződésben kaucióval kapcsolatban csak ennyi van írva:

"A jelen szerződés közös megegyezéssel vagy a bérlő megalapozott és jogos, a bérbeadó által nem vitatott rendkívüli felmondásával történő megszüntetése esetén - a bérlő kiköltözésekor - a jelen szerződés megkötésekor megfizetett plusz kéthavi bérleti díj összege a bérlőnek visszajár. Amennyiben azonban a bérlő a szerződést nem a szerződésben foglaltak szerint közös felmondással szünteti meg ,vagy olyan magatartást tanúsít, amely magalapozza a bérbeadó rendkívüli ,azonnali hatályú felmondását, úgy a bérlő ezt az összeget elveszti.


Ha jól értem a szerződésben ez a rész csak a felmondással kapcsolatban írja le a részleteket. Szóval ha nem tudunk megegyezni a bérleti díjban a következő évi szerződéshez akkor csak simán lejár a szerződés,megszűnik a szerződésben kötött időpontban és ennyi.



2017. aug. 9. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha a lakásban és a berendezésében nem keletkezett kár akkor igen visszajá.
2017. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ige, a határozott idejű szerződés, automatikusan megszűnik, ha nem írnak újat, nem kell felmondás.

A kaució teljes egészében visszajár, amennyiben nincs tartozás, nem keletkezett kár a lakásban, tehát megtörtént az elszámolás.

2017. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xswerdy ***** válasza:
100%
hát ez elég érdekes. Le van írva, hogy mikor jár vissza, meg hogy mikor nem. De a rendes felmondás az éppen egyikben sem szerepel (illetve ha határozott idejű, akkor meg a lejárat). De szerintem a kaució definiciójából következik, hogy ha a szerződés normál módon szűnik meg, akkor visszajár.
2017. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerződésben le van írva még ezekkel kapcsolatban hogy xy időtől yx ideig tart x lakbérrel. Ha lejár akkor a felek megbeszélhetik közös megegyezéssel de ha nem sikerül megegyezni akkor a bérlerk jogviszony 30 napos felmondási idővel megszűnik. A szerződésben tehát nincs kitérés hogy pontosan mi lesz a kaucióval a megszűnés után de gondolom nem tarthatják meg csak úgy. Nem ajándékba adtam. A másik kérdés hogy a 30 napos felmondási idő alatt fizetnem kell albérleti díjat? Köteles vagyok letölteni?

Válaszaitok előre köszönöm

2017. aug. 9. 18:40
 5/8 xswerdy ***** válasza:
a felmondási idő elvileg arra van, hogy te keresni tudj mást, a tulaj meg új bérlőt. De közös megegyezéssel lerövidíthatitek ezt az időt.
2017. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Tehát azt nem kötelező lelakni és fizetni.
2017. aug. 10. 00:02
 7/8 xswerdy ***** válasza:
100%
Nem egészen. Mint írtam, csak közös megegyezéssel módosítható a szerződés. Ha a másik fél nem hajlandó eltérni a szerződésben foglaltaktól, akkor kötelező fizetni a felmondási időre a bérleti díjat (bent lakni természetesen nem kötelező).
2017. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz,köszi.
2017. aug. 10. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!