Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Gyerekekkel hogy sikerült...

Gyerekekkel hogy sikerült albétletet találnotok?

Figyelt kérdés

Engem rettentően idegesít ez a helyzet hogy a tulajok kb mindenhol kiírják hogy "állat és gyermek akadály". Meg 150-200 ezerért adnak ki lakásokat 1-2 főre vagy tanulóknak. A legjobb az mikor a tulaj azt akarja megmagyarázni hogy a 70 nm-es ház kerttel kicsi gyermekes családnak és csak egyedülálló vagy pár jőhet. Nem tudom máshol is ez-e a helyzet de Budapesten igen.

Nekünk 3 gyerekünk van, nagyon szerencsések voltunk albi szempontból mert már gyerekek születése előtt béreltük a lakást és a tulajt nem zavarta a gyerekek érkezése. Most viszont nyártól el kell költöznünk mert eladja. Fogalmam sincs hogy fogunk albit találni gyerekekkel és előre félek. Úgy terveztük hogy a jövő évben veszünk lakást, egyenlőre egy 1 szobásra elegendő pénzt sikerült megspórolni de az ugye 5 embernek nagyon kicsi, kell még plusz 1-2 év hogy több pénzt spóroljunk, addig is meg lakni kell valahol. Barátnőm 2 gyerekkel keres már nyár óta albit! Most december van, olyan megoldást sikerült találni, hogy egy szuterén lepukkant garzont béreltek ismerösüktől, most meg egy olyan lakásba mentek ahol jövő hónapban ujra el kell költözniük majd. Neki is ahogy meghallottak a telefonban hogy gyerekekkel jönnének letették. Most akkor a gyerekes családok ássák el magukat vagy hogy van ez?? Ha valamit tönkretesz a gyerek a lakásban akkor arra ott a kaució.


2017. dec. 28. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Albérletbe minek szülsz gyereket...
2017. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Kitartóan nézelődjetek, izzítsatok ismerősöket. Vannak gyerekbarát albérletek azért, bár az igaz, hogy nem lesz olcsó, már csak a kényelmes méretek miatt sem, meg plusz biztosítékot szeretnének a tulajok is. Legyetek együttműködőek (kerüljétek pl. facebookon a nyilvános anyázást a tényleg suttyó "gyerekesek kíméljenek" albik alatt), mutatkozzatok be, próbáljátok "eladni" magatokat, hogy hosszú távra szeretnétek meleg otthont, amit megbecsültök, nem pedig putrivá akarjátok lelakni a lakást. Nem tudom mennyire válhat be, de akár a jelenlegi tulajotokat kérjétek meg, hogy referenciát biztosítson nektek, hogy fizettek és normálisak vagytok.


Magánlakás esetében sajnos/szerencsére a tulaj válogatja meg a bérlőket, és a gyerekes bérlők mindig plusz rizikót jelentenek, egyszerűen azért, mert jobban fognak ragaszkodni a lakáshoz, mint a cigányéletmódot is elviselő egyedülállók. Sajnos azt is hozzá kell tenni, hogy nem minden alapot nélkülöz a sztereotípia... (Néha nézem, milyen többgyerekes szülők keresnek albérleteket, hát én sem adnék nekik sokszor egy sátort sem.)


Legyen szerencsétek és enyhítsétek ezeket a sztereotípiákat.

2017. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért nem kaptok, mert a gyerekes családokat nem lehet kirakni még akkor sem ha nem fizetnek. Gyermekvédelmi törvény miatt. Kicsit fura helyzet, hogy a gyerkvédelmi törvény nehezíti a gyerekek helyzetét....
2017. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
#3 Ne terjessz félinfókat, szépen ki lehet rakni törvényes keretek között gyerekkel és gyerek nélkül is. Ami miatt nehezebb, az 1) nehezebb szívvel vágod ki a nemfizető családot, ha ott van egy hároméves riadt kisgyerek is, 2) nehezebb szívvel küldesz verőembert hároméves gyerekre, 3) az egyedülállóra jobban ráordítasz, összecuccol és morogva lelép, a családos meg megvédi a (vélt) otthonát. Bírósági úton nehéz (helyesebben időigényes) kirakni egyedülállót és családost is. A gyermekvédelemnek pedig nincs dolga az ingatlan tulajdonosával, kizárólag a szülőkkel.
2017. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
4# igazad van, elhamarkodottan írtam "városi legenda" alapján. Elnézést. 3#voltam
2017. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

#5 Semmi gond, ez nagyon mélyen be van ivódva a társadalomba, ezért is írjuk/írják le sokan, hogy ez nem igaz.


(Persze nem javít a helyzeten, hogy törvényes úton a hatóságok által valóban nagyon nehéz kirakni bárkit(!) a saját tulajdonodból. Egyszerűen hónapokig húzódik a procedúra, tetemes tartozást felhalmozva. Nyilván családoknál nagyobb az esély, hogy rajtad ragadnak, mint egy agglegénynél, aki gyorsabban nyúlcipőt húz.)

2017. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Penteken irtunk a tulajnak, vasarnap reggel megneztem a lakast, delutan szolt hogy a mienk. 2 gyerekkel.

Bar nalunk sok "enyhito" korulmeny volt: van sajat hazam 20 km-re, az alberletet a munkahely fizeti (igen be is vagyunk jelentve!), es talan a legfontosabb, Erdelyben hire sincs ennek a gyerekellenes mentalitasnak.

2017. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Azért sem adják ki gyerekeseknek mert egy család 3 gyerekkel sokkal jobban lelakja a lakást várhatóan mint ha csak 1 vagy 2 felnőtt lakik ott akik szinte csak aludni járnak haza. Tudom hogy elvben erre van a kaució, de elég nehéz megállapítani valaminek az értékét ami mondjuk nem törött teljesen ripityára csak mondjuk végigkarcolták vagy hasonló, és nehéz érvényesíteni is a kaucióban. Mondjuk ha eltörnek egy csillárt az egyértelmű de ezenkívül még annyiféleképp le lehet lakni egy lakást.
2017. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha egy szobás lakásra lenne pénzetek, akkor vegyetek fel csokot és hitelt és vegyetek lakást, most nagyon jók a hitelkamatok az albérletárak meg az egekben, nem is értem miért albérletben gondolkoztok.
2017. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajna hitelt nem nagyon merunk felvenni, akik eddig ismeroseink kozul felvettek mind megbantak es azt mondtak bar ne vettek volna fel. Az uj lakas/haz vetele csokkal kilove mert hiaba kapunk ajandek penzt, sokkal sokkal tobb megtakaritas is kene hozza. Max hasznalt ingatlanra veszunk majd fel csokot de igy is sporolnunk kell meg.
2017. dec. 29. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!