Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyedül vagyok ezzel a problém...

Egyedül vagyok ezzel a problémával? Akkora a lakás, hogy nincs olyan lepesem, hogy ne kelljen kikerulni valamit.

Figyelt kérdés
Garzon, nagyon kicsi. Nekem kB 40 nm lakás felelne meg ahhoz, hogy be legyek ki idegileg. Régóta ilyenekben lakom és zavar , hogy akárhova indulok, valami ki kell kerülni, vagy ha csinálok valamit,arrébb kell tenni valami cuccot. Nincs rendetlenség, de nem lehet elferni. Kényszerből hogyan lehet hosszú távon elviselni? Aludni nem tudok a zsúfoltság miatt.
2018. jan. 2. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Maximális beépítettség kell az adott helyhez tervezett egyedi bútorzattal és igyekezni kell a mennyezet irányában terjeszkedni.
2018. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha jön a tavasz, gondold át, hogy mit tudnál kidobni. Gondold át, hogy más bútorozással nyernél-e tárolóhelyet (pl. plafonig érő szekrények, több polc, stb.). Kicsi lakásban nehéz élni, az enyém 40 m2, de ebben is mindig meg kell gondolnom, veszek-e még valami kacatot. És legalább minden második tavasszal nagy selejtezést, lomtalanítást tartok (ruhák, cipők, konyhaszekrények, spájz, stb.).
2018. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Átérzem..Valahogy olyan, mint a szobabérlők házában, ahol 8nm-en egy fő, 12nm-en két fő lakik. Konyha-fördő-wc a folyosón...de akkor is nehéz ilyen kis helyen élni.


Nem vagy egyedül a problémával, csak okos ötletem nincs...

Azt kérded, kényszerből hogy lehet hosszútávon elviselni? hát kényszeredetten..

Láttam ott olyan szobát full luxussal berendezve, ahol boldogan élt a lakója...de olyant is, ahol plafonig papír, ruha, és ennek ellenére jól érezte magát az idős úr.


nincs ötletem, amit jóérzéssel elő mernék vezetni.

2018. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem férsz el, akkor vagy zsúfolt a lakásod, vagy te vagy nagyon kövér.

Átmeneti megoldás lehetne ha lecsuknak egy időre, mert a sokszemélyes zárka után ez már tágasnak fog tűnni.

2018. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Én sem szeretem a garzonunkat, hiszen gyerekkoromban családi házban éltünk, a szobám nagyobb volt, mint most ez a 30 négyzetméteres lyuk, de hát ez van. Mivel nem akarok százezreket kiszórni lakhatásra, beérem a kicsivel. Úgyis a gép előtt ülök mindig, olyan mindegy.
2018. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
93%
Egész falas beépített szekrény az valóban kellhet, innen indulnak ezek. Ha dobsz méretezett alaprajzot bútorokkal mindennel átnézhetjük.
2018. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kisebbet lépj...
2018. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy közlekedni nem tudsz a zsúfoltság miatt, azt még megértem, de ha aludni nem tudsz miatta, akkor legelőször is menj el a háziorvosodhoz, és írass valami nyugtatót.

Utána fogj hozzá a leírt dolgokhoz.

Mindenképpen plafonig kell építkezned, a ritkán használt, de nem kidobandó dolgokat fentre pakolnod.

Hosszabb távú terv: költözz össze valakivel, ketten együtt tudtok fizetni nagyobb lakást. (És akkor már a nyugtatót is elhagyhatod, mert a szex jó ilyen célra.)

2018. jan. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez átmeneti albérlet , de van egy másik, ami hosszú távú. Mindegyikben a tulaj kacata van. Az osztrák lakásban pl. emeletes ágy van , amit nem szabad kivinni, mert új és nincs is hova tenni. Ebből van kettő és rohadtul nagy a kerete. Konyhában az asztal is nagy azzal a régi módi sarokülővel.

Kövér nem vagyok, pont az ellenkezője. Ezzel is gond van , mert mindenhol spórolnak a fűtéssel és fazok. Nem fogok hízni 10 kg-ot csak azért , hogy legyen zsír rajtam. Nem ezért sportolok...

2018. jan. 4. 19:02
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
Más lakást kell kivenni, a két emeletes ágy egy négy gyerekes családnak való. Én ki se vettem volna.
2018. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!