Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen lehetetlen normáli...

Miért ilyen lehetetlen normális albérletet találni?

Figyelt kérdés

Egy szobát keresek, nem egy egész lakást. Viszont csak lakótársakat, nem szobatársakat. Csak olyan hirdetéseket találok, ahol a szobán is osztozni kéne. Vagy ha találok olyat, ahol csak a lakáson, azt meg olyan irreálisan magas áron kínálják, hogy abból már egyedül kéne bérelnem egy egész lakást. Ennyi erővel elmegyek egy hostelbe, ott nincs rezsi, és változatos a légkör...

Ami fontos, hogy a belvárosban legyen, vagy legalábbis ahhoz közel (ha az alábbi járatok közül jár a környéken valamelyik, akkor jó: 4-6-os, 2-es, 1-es villamos, vagy bármelyik metró a 4 közül). És jó lenne, ha egy szobáért nem kérnének 2 havi kauciót.

Ha esetleg találok is egy normális hirdetést, mire végigolvasom, tuti, hogy lesz benne valami buktató. Pl csak egyetemistáknak, vagy csak fiúknak... Egy normális, dolgozó lány vagyok. Vagy ott vannak azok, akik nem saját képpel töltik fel a hirdetést, hanem egyértelműen valami netről szedettel. Vagy a másik fele, amikor irreálisan alacsony áron adják. Most komolyan, tuti nem annyiba kerül, és később derül csak ki az igazi ára...



2017. dec. 16. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán a legtutibbak a hirdetőoldalak helyett az FB csoportokat nézegetni. Illetve, mivel keresőként amiket leírtál nem igazán kiszűrhetőek, így még a másik megoldás az lenne, ha te magad gyűjtenél magad mellé lakótársakat. Ismerősöket megkérdezni például.

De mivel ha egyedül költöznél szobába, akkor is ismeretlenek lennének, így akár az is egy bevált módszer, hogy konkrétan a facebook csoportban megdumálva keresel pár embert, akivel teljes lakást keresnétek.

Ez a legutolsó az egyik leggyakrabban jó kimenetelű lehetőség! (Persze csak az után, hogy már meglévő ismerősökkel költöznél össze.)

2017. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen oldalakon próbálsz albit találni? Mennyi a rá szánr kereted? Javaslom a következő oldalakat: jofigas.hu, alberlet.hu, facebook-csoportok. Szoba ára Budapest belvárosában most 50-60ezer+rezsi. Ennél olcsóbban a belvárosban nem fogsz találni. Kauciót mindenki kér.l, az egyfajta óvadék, hogy nem fogsz adós maradni rezsivel/lakbérrel. 2 hó kaució teljesen normális.
2017. dec. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy én nem Bp-en keresem az albérletet.


Dolgoznék, nincs társ, egyedül lennék és ami a kínálat az komplett lakás, több szobás, se egy ágy, egy szekrény, asztal, mosógép, semmi, üresen hirdetik, ráadásul magas áron.


Találkoztam olyan hirdetővel, aki megosztotta volna velem a lakását, annak fejében, hogy én leszek a cseléd, meg a fsz leápoló, felháborító!


Volt olyan akin érződött, hogy alul iskolázott, még sajnáltam is, gondoltam inkább neki adnám a pénzem mint valami gazdag burzsujnak. Hát úgy kibabrált velem, hogy se az email címén, sem pedig telefonon nem volt elérhető egy idő után, mintha kiszedte volna a telefonjából a sim kártyát és egy másikat használt volna. Csak mert egyszerűen hihetetlen volt számomra, hogy se éjjel, se nappal nem vette fel a telefont, csak a hangposta kapcsolt be. Aztán angyalom amikor úgy gondolta, hogy neki most jó lenne, előkerült 2 hét elteltével és visszahívást kért XD Mikor már 2 héttel ezelőtt közöltem vele, hogy ott vagyok a városban és most intézek mindent, munka, papírok (ment is a levesbe minden!). Na ilyen megbízhatatlan emberrel én nem, kitudja mi kerekedne ki, amikor oda költöznék.

2017. dec. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* De, állítottam be az ingatlan com-nál hirdetés figyelőt is. Egy héten nagy nehezen, talán egy ajánlat ha érkezik. Legutóbb pl. egy olyan, hogy februárban! lehetne költözni. Durván KÉT hónapja keresem a lakhatást és már dolgoznom kellene.
2017. dec. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 70-75 ezrekért kerestem kiadó szobát,nem csak a belvárosban hanem Pest déli részén is... és egyszerűen 1 hónap aktív keresgélés után nem találtam semmit.

Ilyenek voltak hogy kiadó szoba 60 + 30 rezsi...

A mami 65 ért úgy akarta kiadni a szobáját hogy szinte csak aludni járjak haza de ne használjak semmit se (se fürdő, se konyha)

A harmadik egy putri volt... elég gázos környéken...

A negyedikre voltunk vagy 15-en és a tulaj kijelentette hogy "sorsolás" lesz...

Lehettem volna társbérlő is havi 100 ezerért (rezsivel együtt)

Hirdettem majdnem az összes albis fb csoportban nézegettem az összes ezzel foglalkozó oldalt...

1 hónap után feladtam és inkább hazaköltöztem...

2017. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 17:20


Így is van, mit erőlködjön az ember. Azon felül amiket fentebb írtam, ingatlan irodákhoz is bementem személyesen, erre azt mondták, nagyon pörög az ingatlan piac, valaki behirdet valamit, pár másodpercen belül már le is csapnak rá és elkelt. Nem egy , nem kettőnél érdeklődtem, semmit nem tudtak ajánlani, nem volt behirdetve pont akkor semmi. Úgyhogy maradok én is itthon, aztán az ember lemond minden tervéről, álmáról és beéri azzal amit kap (esetemben kb. közmunka, mopp nyél, felmosóvödör, takarítás, havi nettó 50-ért).

2017. dec. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a munkával és a fizetésemmel nincs bajom... de lassan az ember a fizetésének a felét oda kell adni egy szobáért...hogy más idegeneknél meghúzza magát úgy hogy ne is tudjanak arról hogy ő ott lakik csak mikor a pénzt kell odaadni...mert ez van, ezt tapasztaltam.
2017. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!