Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet esetén, ha elromlanak...

Albérlet esetén, ha elromlanak a háztartási gépek, a tulajdonosnak a kötelessége újat venni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 3. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Kérdés, hogy mi van a szerződésben. Illetve miért romlott el. Pl. a mikróba fém edényt tettél.

Egyébként van, amit javítani is lehet.

2018. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
68%
Attol fugg mi áll a szerzodésben ha van egyáltalán,sok tulaj nem szeret bejenteni h ne kelljen adozni.. Az is számt hogy hogy romlott el. Én egyszer véletlenül felgyujtottam az ablakpárkányt,kikelett fizetnem a cserét.
2018. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha rendeltetes szeruen hasznaltad, akkor neki kell javitani, potolni.
2018. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Általában a bérlö kötelessége az átvételi állapot megtartása.
2018. jan. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk úgy működik, hogy a "nagy" eszközök amik nem a mi hibánkból mennek tönkre, pl. Bojler (nagyon régi és leszakadt az alja) azt a tulaj javítattja/cseréli. Ami "kis" gép, pl. ( ő egy totális berendezést hagyott itt) turmixgép. Sajnos én tettem tönkre, így nekem kellett vennem egy újat.
2018. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A tulaj új gépekkel adná át a lakást,de csak arra vállalna felelősséget,ami garanciális. Többire nem,szóval ha elromlik,akkor nekünk kellene venni/javítani. Ez korrekt?
2018. jan. 4. 14:50
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha teljesen újak és senki más nem használta őket előttetek, akkor én bevállalnám így. Megértem, hogy így szeretné a tulaj.
2018. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Ezer éves bojler,hűtő,radiátor és csövei stb,ha megadja magát,te javíttatod?

A szerződésben hogyan írjátok le az a lényeg.

2018. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A bérlő fizet egy összeget, hogy egy bútorozott, gépesített lakást birtokba vegyen és használjon.

Ha valamilyen eszköz (bojler, gáztűzhely, hűtőgép, mosógép, stb.) rendeltetésszerű használat mellett meghibásodik, akkor azt a tulajdonos köteles megjavíttatni.

Amennyiben mégis úgy egyeztek meg, hogy a hibás gépet nektek kell pótolni, akkor azt kiköltözéskor viszitek magatokkal.

2018. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mennek a zöldek:)
2018. jan. 5. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!