Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri ingatlanirodához...

Megéri ingatlanirodához fordulni? Ott mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Régóta keresek albérletet (olcsó kis lakás és szoba is egyaránt szóbajöhet), de még nem jártam sikerrel. Rengeteg hirdetés van a neten, aminél ugyanaz a hirdető neve. Az előbb felhívtam, és jól gondoltam, hogy egy ingatlanirodához tartozik. Mindenki úgy állítja be az ingatlanközvetítőket, hogy soha ne akarj hozzájuk fordulni... Tényleg ennyire felesleges? Mert én már nagyon régóta nem találok semmit. Ha tényleg segítenek keresni nekem egy jó áron lévő, jó helyen lévő albit, akkor én hajlandó vagyok fizetni érte.

Illetve a filmekben amikor mennek lakást nézni, nem a tulajdonos van ott, hanem az ingatlanközvetítő. Ez mennyire valós? Vagy legalább beszél ő a tulajdonossal a nevemben?



2018. jan. 8. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanosnak nem a vevô fizet,hanem a tulajdonos. Jelen esetben nem az albérlô,hanem a bérbeadò.

Mutathatja az ingatlant az ingatlanközvetítô is,ha kapott kulcsot a lakashoz.

De sok esetben inkább a tulajdonos intézkedik,mert neki is látnia kell,kinek adja ki a lakást,illetve ha szerzòdés van,azt is személyesen kell megírni.Persze nem kizárt,hogy a tulajdonos nem maga intézkedik.

2018. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem felesleges, attól függ melyik irodánál vagy, én csak egyet ismerek amelyik jó, az pedig a VING, a városi ingatlaniroda. Ha albérletet keresel ne foglalkozz avval, hogy mi a menete, egy ilyennek.
2018. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1: 9000 ft-ot kell fizetnem. Közvetítői díjnak mondta.
2018. jan. 8. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"9000 ft-ot kell fizetnem. Közvetítői díjnak mondta."

Ne fizess! Lenyúlnak!

2018. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De miért, az nem normális dolog, hogy fizetni kell nekik?
2018. jan. 8. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, ahol előre kell fizetni az lehúzás!
2018. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt az igazság!

"Az ingatlanosnak nem a vevô fizet,hanem a tulajdonos. Jelen esetben nem az albérlô,hanem a bérbeadò. "

2018. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A bérbeadó keresi meg az ingatlanos céget, hogy hirdesse a lakását. Így köztük van szerződés, a bérbeadó fizet a cégnek. Eladásánál az eladó.

A vevőnek, vagy az albérletet keresőnek nem kell fizetnie.

Egyébként ha normális cég, akkor jó, mert nem neked kell egyeztetni a tulajokkal, hanem a cég ajánl neked időpontokat, lakásokat, amiket meg tudsz nézni. És hivatalosan le is van papírozva minden, így kisebb az esély az átverésekre.

De ez nem tűnik normális cégnek.

2018. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most bűntudatom van, amiért azt mondtam neki, hogy ma délután bemegyek. Akkor milyen normális céget tudnátok ajánlani, ahol nem kell előre fizetni?
2018. jan. 8. 11:29
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanosnak bérbeadásnál a tulajdonos fog fizetni egy havi bérleti díjat. Nem te. Ha tőled kértek 9000 Ft-ot, akkor vagy kétfele dolgozik, vagy elédtesz egy listát tíz címmel, mint régen, ami kb. semmi valamint átverés.


Normális ingatlanirodák (nem írtad meg melyik település):

3 nagy ingatlaniroda-hálózatok: Duna House, Otthon Centrum, OTP Ingatlanpont

Aztán vannak kisebbek, pl. a SMART, GDN, Városi Ingatlaniroda, City Cartel, ilyesmik. Mondom, nem tudom, melyik város.

Ingatlanosnak megbízást is adhatsz, hogy keressen neked albérletet ilyen és ilyen paraméterekkel. Akkor majd ő felhajt neked egyet. Egyébként meg fogja kérdezni, hogy mit szeretnél, hol, mennyiért, és ajánl, bemutatja, segít a papírmunkában.

Fenti cégek honlapján te is nézelődhetsz, beállítod a települést, + kiadó+ lakás vagy ház, stb.

Kereshetsz az ingatlan.com-on ingatlanbazáron, jófogáson, stb.

2018. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!