Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapest Szentkirályi utca...

Budapest Szentkirályi utca milyen környék?

Figyelt kérdés
Albérletem ott lenne.És a esti hazaséta meg ilyenek miatt is kérdezem nyilván.Mivel nyocker ezért érdeklődöm.Ez talán a jobbik része ugytudom direkt a szigony utca nagyvárad tér környékét kerülöm ezért gondoltam ez jobb része.
2018. jan. 9. 19:15
 1/5 anonim válasza:
24%
Én nem költöznék oda. Azért az nyócker, akkor is, ha a jobbik része.
2018. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó környék. Számomra a belvárosias jelleg, a szűk beépítettség és a fák hiánya miatt nyomasztó.

Palotanegyedben van, jó hírű, felkapott.


Józsefváros régen is jó környékei, mint Palotanegyed, Tisztviselőtelep, Százados negyed most nagyon biztonságosak, mert itt is kiépült a közterületi kanerarendszer és itt is kiemelt a rendőri járőrözés, akár a rosszabb részeken.

Pl az autólopások aránya nálunk az egyik legkisebb, de úgy egyébként is egyre biztonságosabb a kerületünk.


A rossz részek rehabilitáció alatt állnak, az egész kerületben megújulnak a terek, parkok, új játszóterek, új óvodák.



Jó, most írtam sok olyat, ami téged nem érint, pl új játszóterek. 😁


Mindenesetre, ha bírod a belvárost, irány a Szentkirályi utcai albérlet.


1.!

Köszi, hogy leszólsz egy teljes, 70-80 ezres lakosságú kerületet előítéletek alapján!

2018. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
70%

Nem előítéletek alapján. Ott (arrafelé) szültem (SOTE), azaz viszonylag gyakran jártam oda pl. vizsgálatra, korábban pedig szintén arra a környékre jártam gyakorlatra, és még egy sereg más okból. Én akkor sem laknék ott szívesen, ha fizetnének érte. Te pedig nyilván ott nem laknál szívesen, ahol én élek, és ezzel nincs is semmi probléma. Nem vagyunk egyformák, nem azonosak az igényeink. A kérdező feltett egy kérdést, én pedig válaszoltam.

Sajnálom, ha ezzel leszóltam az otthonodat, nem ez volt a célom.

Az pedig, hogy egy városrésznek több tízezres a lakossága, még nem garancia semmire, sőt.

2018. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Máshol lakom Józsefvárosban. Egyébként Újbudán dolgozom, és hadd ne mondjam el, az otthonom környéke és a munkahelyem környéke közül hol látok több csövit, dülöngélő, lecsúszott részeget, alkoholistákat a félhomályban random ház tövében kora délután, este, de akár kora reggel is. (Mikor alszanak? Meg egyáltalán hol?) Hadd ne mondjam el, hol látok több veszélyes, gyanúsan viselkedő vagy kinéző alakot. Hadd ne mondjam, hol hagyom szívesebben az autómat. És a leírás ellenére se gondolom, hogy akár a munkahelyemtől a tömegközlekedésig tartva atrocitás érne; de ha mégis, ott nincsenek talpraesett, azonnal ott termő vagy alapból ott razziázó rendőrök, nincs közterületi kamerarendszer.



Szóval szidjátok a kerületemet, mert nem tetszik a neve vagy a száma.


Palotanegyed és Szentkirályi utca:

Én anno a könyvtárba jártam arra (és nem mindig a Kálvin felé távoztam, volt hogy a Szentkirályi utca felé), a Szentkirályi utcába jártam fogászatra. Még másfelé is a környéken, este, 7-8 felé is, egyedül is, 6., 7.-es gyerekként.

A 9-es busz még elment, a 37-es villamos kemény volt, bár aztán javult.

A Palotanegyed csak lehangoló, szűk, belvárosias, aszfaltrengeteg, irtó kevés fával. Bár nagy részét már felújították és amikor ott jártam legutóbb, akkor is épp volt felállványozott épület.


Az sem minden kerületről mondható el, hogy nemcsak új épületeket szórnak minden szabad lyukba, hanem a meglevő épületekkel és közterületekkel is törődenek.

2018. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a Nagyvárad tér környéke szerintem átlagos.


A Szigony utca környékét, na azt én is kerülném! Mármint ott lakás szempontjából, akár albérlet...

Népszínház utca, Nagyfuvaros, Kisfuvaros, Koszorú utca, Szigony utca, Kálvária tér meg úgy ezek tényleg kellemetlenek. Tehát a kerület önmagához képest belső része.

A Kőbányai út is, de ott nem lakik ember a józsefvárosi részen. Bár a Könyvesnél abbam a nagy házban talán, az fura környék.


Tisztviselőtelep és Századosnegyed még totál jók a Palotanegyeden kívül.

Nem "jobb részek", hanem az általam már leírtak miatt konkrétan a legjobbnak számíthat a közbiztonság.

Legalábbis itt nem vonul fényes nappal hangosan kornyikáló roma, mint a munkahelyemnél.

2018. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!