Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérlőmet bejelentem...

Ha az albérlőmet bejelentem az ingatlanomba (lakóhely), akkor a későbbiekben ki tudom jelenteni az együttműködse nélkül?

Figyelt kérdés
Az albérlőm parkolás végett szeretné, hogy bejelentkezhessen az ingatlanomba, nem ideiglenesként, hanem a lakóhelyként szerepelne a cím a lakcímkártyáján. Az lenne a kérdésem, hogyha a jövőben bármi probléma adódna vele, el tudom-e intézni egyedül a kijelentést, vagy az ő együttműködése is szükséges az ügyintézéshez?

2018. jan. 14. 19:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Alapvetően igen, de miért nem jó a tartózkodási hely?
2018. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Tanúkkal kell igazolnod, hogy már nem lakik ott. Kényszerkijelentés. Szóval az együttműködése nélkül nem egyszerű dolog kijelenteni.


#1 Tartózkodási lakcímre nem jár kedvezményes parkolás, csak lakhelyre.

2018. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Tyű, pont ilyen helyzetben vagyunk. Jó erről tudni, ezek szerint rögtön bukjuk az albérletek többségét az autó miatt :-(
2018. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 zgyzgy ***** válasza:
11%

Szerintem alapszabály, hogy lakót soha nem jelentünk be.

Ugyanis probléma esetén komoly procedúrára számíthatsz, ha ki akarod rakni.

A parkolást oldja meg ő.

2018. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Alapszabály, hogy a lakcímet bejelenteni KÖTELEZŐ, a tulajdonosnak pedig nincs joga ezt megakadályozni, vagy csak ideigleneset "engedélyezni". Ezt nem a tulajdonos engedélyezi, hanem a törvény teszi kötelezővé.


A kérdésre pedig az a válasz, hogy "kijelentés" nincs, hanem a lakó elköltözése után a régi címe törlődik, miután bejelentette az újat. Ha ezt az új lakhelyén az öntörvényű tulajdonos megtiltja neki, mert ugye többnyire ezért szokott elmaradni a lakcímbejelentés, akkor a lakó nem tud mit tenni, te viszont az ő közreműködése nélkül is fiktiváltathatod a lakcímét.

2018. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 xswerdy ***** válasza:
91%
és amúgy semmi problémád nincs abból, ha valaki bejelentkezve marad. Ha keresi bárki (akár a rendőrség), megmondod, hogy már nem lakik itt.
2018. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 zgyzgy ***** válasza:
6%

A helyzet az, hogy az én lakásomban az történik, amit én mondok.

Jól néznénk ki, ha mindenki csak úgy bejelentené magát más lakásába. Ez nem így működik.

Ha ez valakinek nem tetszik, arrébb lehet menni egy házzal.

2018. jan. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

#7 a helyzet az, hogy a lakcímbejelentés NEM a te lakásodban történik, hanem az okmányirodában. A lakcímnek semmi köze az ingatlanodhoz; a lakcím az egy másik ember személyes adata a lakcímnyilvántartásban (NEM az ingatlannyilvántartásban). A lakcímnyilvántartáshoz SEMMI közöd. Ha ez nem tetszik, nem kell lakáskiadással foglalkozni. Tisztességes munkával is lehet pénzt keresni.


A te lakásoddal azt csinálsz, amit akarsz, például akár fel is dughatod magadnak.

2018. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 zgyzgy ***** válasza:
18%

Ez igen szabatos válasz volt.

Köszönöm.

Én csak a kérdezőnek próbáltam segíteni.

2018. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%

Szívesen, máskor is.


(A kérdező azt kérdezte, kell-e a lakcímfiktiváláshoz a korábbi lakó együttműködése. Sok marhaság írkálása mellett erre az egy kérdésre nem válaszoltál. Ez neked a segítség?)

2018. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!