Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha kauciót adok át a főbérlőne...

Ha kauciót adok át a főbérlőnek ezt hogy papírozzuk le külön még a bérleti szerződés előtt? Mi legyen a lapon hogy ezzel "védve legyen" a pénzem?

Figyelt kérdés
Esetleg tudna valaki egy jó mintát küldeni?
2018. febr. 1. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerüen írsz egy nyugtát, amin szerepel, hogy te (teljesn név) X összeget az UTCA/HÁZSZÁM/LAKÁS ingatlan bérelésehez kaucióként átadtál (a tulaj teljes neve).


Személyi adatok és aláírás töled, a bérbeadótól és két független tanutól.


Pontos dátum.

2018. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Bérleti szerzödést már most meg kell írni, addig semmi pénzt ne adjál.

Pl a lakásba áprilisba költözöl.

A szerzödésbe bele írjátok, hogy a lakás kulcsok átadása április 1-én, és a költözés is innen... a kaució most február 14-en kifizetve...

2018. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

A 2-nek van igaza, CSAK SZERZŐDÉSSEL!


Mi akadálya van azt most megírni?

Ha szerződés nélkül adod át a kauciót és utólag ír egy neked totál hátrányos szerződést amitől elállnál, mert neked kedvezőtlen, akkor bukod a kauciót.

2018. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak szerződéssel!
2018. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én bérbeadóként külön papírt írok a kaucióról. Érdemes ráírni az összeget, és hogy mire felhasználható. (Károkozás, rezsielmaradás, stb). Nálam külön kikötésként szerepel, hogy a kaució nem lelakható. De ez egyéni. Én nem vagyok hajlandó beszámítani a kauciót a lakbérbe, és a bérlőm se tegye.
2018. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!