Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány fok a lakásban a vizvezet...

Hány fok a lakásban a vizvezeték fagyáspontja ha pár hétig nincs fűtve?

Figyelt kérdés
10 Napja költöztem ki egy lakásbol de az utóbérlő majd csak március elsején költözik be. A fűtést természetesen kikapcsoltam. Most azzal ijesztget a főbérlő hogy ha elfagynak a vízvezetékek nekem kell kifizetni. Legutóbb 6 napja voltunk a lakásban 10 fok volt.. Ilyen megbsem fordult a fejünkben. Van ok aggodalomra? Csak alulrol van fűtve a lakás egy másik lakás által
2018. febr. 19. 21:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha alattatok fűtenek,annak a melege felfelé száll,és olyan ,mintha gyenge padlófűtés lenne nálatok .

0 fokon a víz nem fagy,csak dermed ! Ahhoz hogy a fagy kifejtse tágulási,feszitő hatását,ahhoz a lakásban kellene lenni -3,-4 foknak legalább .Amig minden nem hűl át ennyire,addig hőt sugároznak ki magukból,a falak is .

A fagy elsősorban a csapok tömitéseit nyomja meg

Ahhoz hogy 1 lakás fagypontig kihűljön ,tartósan legalább 1 hétig, -10,-15 foknak kell lenni,de nappal is .

2018. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a 11. válaszolónak van igaza, legalábbis az én tapasztalataim ezt támasztják alá. Társasházban szinte kizárt olyan mértékű fagyás, ami a vezetékeket károsíthatná. Ismerek egy családot, akik már vagy 10 éve nem fűtik a társasházi lakásukat, de fagyás sose volt, és a ház is van már vagy 90 éves. Nem lakott családi házaknál felmerülhet ez a probléma, ezért azokat szokták minimumon fűteni, de erre a legtöbb esetben csak komoly fagyoknál van szükség. És persze itt is számít a ház elhelyezkedése, hogy mennyi napot kap és a szigeteltsége is. Nekem van egy viszonylag új ház, amiben több télen át nem laktam. Csak tartós, mínusz 5-10 fokos éjjeli fagyok idején fűtöttem egy kicsit, de itt sem volt semmi probléma. A ház nagy részében minden fűtés nélkül télen is megvolt a 8-12 fok, csak egy árnyékos, északi fekvésű fürdőszoba volt vészes, ott néha lement a hőmérséklet 3-4 fokra. Tulajdonképpen csak e miatt fűtöttem.
2018. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez esetben csak akkor fog elfagyni ha az also lakasban sem fognak futteni.
2018. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!