Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam 3 gyönyörű árvácskát....

Kaptam 3 gyönyörű árvácskát. Mikor ültethetem ki? Egy hétig írja a fagyokat, utána már ki lehet?

Figyelt kérdés

2018. febr. 18. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd csak tavasszal,akkor van az ideje .
2018. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Majd április végefelé. Addig bármikor lehet még fagy.
2018. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az árvácska kétéves kerti növény. Bármilyen kemény fagyot elvisel. Ugyanúgy megfagy, mint a hóvirág, de aztán ugyanúgy kiolvad, és fejlődik tovább.

Régebben termeltem eladásra is, mindig a szabadban, kiültetve teleltek.


Az előrejelzések alapján úgy tűnik, most jön még a tél kemény része.

Az árvácska meleg helyen rendkívül gyorsan tönkremegy. Hideg, nagyon világos helyen még viszonylag bírja pár hétig.

Most a feltételezhető fűtött üvegházi tartás miatt csak mérsékelten bírja a fagyokat.

Én azt csinálnám, hogy amikor nappal pluszok vannak, akkor kiraknám valami védett helyre, pl. fal mellé, ablakpárkányra (kívülre), és amikor éjszakára se mondanak -3-nál hidegebbet, akkor kint hagynám.

Ha hideget mondanak, akkor este be, délelőtt meg ki. (Nyilván, csak ha valaki van otthon nálatok olyankor.)

Szombattól jön vagy egy hét nagyon hideg. (Időképen be tudod állítani a saját lakóhelyedet.)

2018. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!