Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Eladtam a lakásomat. Most...

Eladtam a lakásomat. Most albérletbe vagyok. Elég az ideiglenes lakcím? Mert hallottam hogy kell álandó is. De hogy ha nincs saját lakásom. A tulaj nem jelent be álandóra.

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 04:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Pedig állandóra kell, hiszen állandóra élsz ott. Nem hiszem, hogy az önkormányzat belement ebbe.
2018. márc. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 xswerdy ***** válasza:
50%
a tulajnak semmi problémája nem lesz, ha állandóra jelentkezel be. Ideiglenes lakcímet (mai hivatalos nevén tartozkodási helyet) akkor lehet bejelenteni, ha van máshol lakóhelyed.
2018. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Jelentkezz be valami hajléktalanszállóra állandóra (jogosult vagy, hiszen nincs lakásod) és utána már a tartózkodási hely bejelentésnek nem lesz akadálya.
2018. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

3-as és a hajléktalan szállóról hogy kapja meg a hivatalos leveleit?


Normális 2 tanús bérleti szerződéssel menj a lakcímnyilvántartóba és jelentkezz be a bérleménybe lakóhelyként. A lakcímbejelentés kötelesség, nem pedig egy kegy ill lehetőség.


két tanú nevével, lakóhelyével és aláírásával rendelkező okirattal (=bérleti szerződés) igazolod, hogy jogosult vagy a lakás/szoba használatára, akkor nem kell a szállásadó (tulajdonos "főbérlő" aláírása a lakcímbejelentéshez.

2018. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

#4

Most úgy gondolod, hogy baromi okosat mondtál?

Miért kellene a hajléktalanszállótól megkapnia a leveleket?

Arra szolgál a tartózkodási hely bejelentés, (azaz az ideiglenes bejelentés), hogy odakapja a leveleit, bejelentkezhessen a háziorvoshoz, a gyerekei oda járhassanak suliba.

Minden hivatalos ügy intézésénél rákérdeznek a postacímre, azaz a tartózkodási hely címére.

Ezt valóban tudja a bérleti szerződéssel intézni az okmányirodán.


Ellenben az ÁLLANDÓ BEJELENTÉSHEZ a tulajdonos hozzájárulása szükséges és az, ha nem elmebeteg, akkor nem fog egy hajléktalant állandóra bejelenteni az ingatlanába.


Ellenben, ha szerinted ez ennyire semmiség, akkor szívességből jelentsd be a kérdezőt állandóra a te ingatlanodba, hiszen "ez csak egy formaság, semmi hátrány nem származhat belőle"!

Nosza!

Vagy ha erre nem vagy hajlandó, akkor ne verd más farkával a csalánt és ne "jogászkodj" más kontójára!

De főleg szólítgass meg engem hülyeségekkel!

2018. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

#4

Amellett a lényeg mellett "elegánsan" elsiklottál, tartózkodási hely bejelentést csak az tehet, akinek van állandó bejelentett lakása.

A kérdezőnek nincs, ezért ajánlottam a hajléktalanszállóra való állandó bejelentkezését, mert ehhez viszont joga van!

2018. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

"Ellenben, ha szerinted ez ennyire semmiség, akkor szívességből jelentsd be a kérdezőt állandóra a te ingatlanodba, hiszen "ez csak egy formaság, semmi hátrány nem származhat belőle"! "


Hogy a bejelentéssel a meglévő kockázatok mellé semmi plusz kockázatot nem vállal az ember a bárlő bejelentésével, csak olyan ingatlanra igaz, amelyikre 1. bérleti szeruődés van, 2. a bérlő valóban fizikálisan életvitelszerűen lakja, 3. a bérleti szerződést közjegyzői kiköltözési nyilatkozattal látták el nem fizetés esetére.

Szóval elég hülyeséget mondtál a kommentelőnek.

2018. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

#7

Nem fogok senkivel tovább vitázni, felőlem te is bejelenthetsz bárkit az ingatlanodba, ha van egyáltalán.

Mert ezt általában olyanok pártolják és erőltetik, akiknek semmijük nincs és nagy valószínűséggel nem is lesz!

2018. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
8: Itt te vitázol egyedül, mindenki más az ismereteit osztotta meg, nem akarja a másikat legyőzni, és nem tekinti személyes sértésnek, ha valaki más infókkal rendelkezik.
2018. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

8: Magadról beszélsz. Biztos azért tudom ezeket ilyen pontosan, naprakészen, mert nem beszéltem sem közjegyzővel, sem az ügyvédemmel ebben a témában egyszer sem, mert kilátásban sincsen, hogy lesz kiadó ingatlanom. :)

Kérlek szépen, kiköltözés nyilatkozat közjegyzőnél 20 000 Ft aktuálisan.

Ezt onnan tudom, hogy nem készülök ilyet kötni senkivel, és nem kérdeztem meg az árát.

:))

2018. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!