Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Származhat hátrányom, ha az...

Származhat hátrányom, ha az albérlőm ideiglenes lakcímmel be akar a lakásokba jelentkezni? Eddig senki nem akart.

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 16:07
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
'Lakásomba
2016. nov. 1. 16:14
 2/33 anonim ***** válasza:
27%
Egy munkatársam is beszeretett volna jelentkezni egy lakásba mert akkor ingyen parkolhatott volna így meg fizetni kell. A tulaj nem engedte . Én se engedném mi a garancia hogy ha elmegy kijelentkezik? Én biztos nem engedném.
2016. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Az ideiglenes lakcím(tartózkodási hely) a lakcímkártyán eleve csak öt évig érvényes, ha nem újítják meg, -automatikusan megszűnik!
2016. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Mi a garancia arra, hogy elmegy?

Eleve ott lakik, ha be van jelentve, ha nem. Akkor megy el, ha akar vagy elküldöm. A kérdés nem erre irányult.

2016. nov. 1. 17:02
 5/33 anonim ***** válasza:
31%
Tudom hogy nem arra irányult hogy el megy e de nem is arra gondoltam . Hanem mondjuk elmegy elköltözik de még évekig oda lesz bejelentkezve . Mert nem intézi.
2016. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem.Sőt ha ebben hátráltatod Te követsz el szabálysértést.
2016. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
5-ös, igen, most már értem mire gondolsz. Hát majd mielőtt elmegy, intézzük a kijelentést is.
2016. nov. 1. 20:14
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

És ha kiköltözés után nem jelenti be az új lakcímét, akkor mi van? Semmi. Az ő gondja. A lakcímbejelentésnek semmi köze az ingatlanhoz; a lakcím az a polgár személyes adata. Nem az "ingatlanba" jelentkezik be a polgár, hanem a lakás címe kerül be az ő személyes adatai közé, de az előbbi szóhasználat azt sugallja, hogy az ingatlanba "belekerül valami", ami addig nem volt ott. Hát nem.


Ha valaki ott keresné, miután kiköltözött (akkor is előfordulhat, ha a lakcíme máshová szól), akkor közölni kell, hogy már nem lakik ott, ennyi. Alaposan túl van ez misztifikálva.

2016. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak, hogy nem származik belőle hátrányod, de köteles is vagy bejelenteni a törvény szerint.


A bejelentett lakcím nem keletkeztet használati jogot a lakásra, csupán egy hatósági adminisztrációs adat.

2016. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
A kaució visszadásának lehet a feltétele, ha kijelentkezik. Egyébként az ideiglenes lakcímnek nincsen a tulajra nézve hátránya, ahogy elöttem is írják 5 évig érvényes, de kormányablaknál kijelented ha szükséges
2016. nov. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!