Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek szóljak a laktársa...

Szerintetek szóljak a laktársamnak?

Figyelt kérdés

Többen lakunk egy albérletben, (barát,tesó)

Az egyik lakótársam körbejárkálja az utcai cipőjével az egész lakást.

Tudom mindenkinek van rossz szokása,biztos nekem is van.

Csak én takarítok szinte, amit elfogadtam, cs ak nekem van igényem a heti takarításra. De olyan rosszul esik,hogy legalább ne járkálja össze a bakancsával. Bemegy a fürdöbe,konyhába,a szobájába(azt monduik letojom)

Szóljak neki vagy tűrjem?

(Még fogmoaáskor a csapot is fogkrémesen hagyja..xd) szóval azt napi kétzer lefújhatom floraszepttel.

Itt csak én vagyok tisztaság mániás, de eddig nég senkinek se szoltam mert lehet túlzásba viszem,addig nem tudok elmenni itthonról am;g össze nem seprem az utolsó szem morzsát is...

Ho gy szóljak neki?


2018. márc. 28. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az illető vagy a barátod, vagy a tesód, vagy a barátod tesója, nem tudom, hogy mi tartott eddig is vissza, hogy szólj neki?


"Szeretnélek megkérni XY, hogy a sáros, kutyaszaros, turhás köpedékes cipődet az előszobában vedd le és húzzál papucsot!

Nehezen szántam magam rá, hogy szóljak, vártam mikor veszed észre, hogy csak én takarítok, de reménytelen, ezért kérlek, hogy a jövőben figyelj erre!"

2018. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdöttem már én is. Sajnos erre nincs más megoldás mint elköltözni, olyan emberek közé akik igényesek. A te szempontodból teljesen jogos az elvárás, hogy tisztaság legyen és rend főleg ha te ezért sokat teszel, ugyanakkor vele szemben meg nem jogos azt kérni, hogy vigyázzon a rendre és tisztaságra ha erre neki nincs igénye és nem zavarja a kosz és a rendetlenség.


Egyszerűen csak minden embernek mások az igényei. Én is nemrégiben mondtam fel egyik lakótársamnak, mert nem takarított. A megoldás, ha olyan emberekkel laksz, akik hasonlóan gondolkodnak mint te.

2018. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szeintem ő otthonról nem látta ezt a példát.

Alapjáraton nincs vele probléma,mert aranyos lány, konfliktuskerülő, nem hiszem ,hogy veszeledne velem.

Ma megkérem rá,hogy figyeljen oda jobban.

Kíváncsivleszek mit fog szolni hozzá.

Azért nem mertem eddig,mert ő is pl "eltűri" ,hogy itt van velünk a szoba cicám. Aki után én rendszeresen takarítok. Napi szinten pórszívozok.

Szerinte nincs helye macskának lakásban, de nem akadékoskodott. És ennek annyira örülök,hogy egyedül a szobájába nem engedi be,de amúgy nem kergeti ki a konyhából stb,csak bem barátkozok vele.

Arra akarok kilyukadni,hogy ha ő elnézi az én cicámat, akkor fer lenne szólni ne az utcai cipő miatt?

2018. márc. 30. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egészséges szobacicák nem terjesztenek betegséget, ha a lakótársad nem trampliskodna be utcai cipővel, még meg sem tudnának fertőződni, mert nem járkálnak kint.

Az egyetlen gond lehetne, a szőr, de azt mondod, hogy te mindennap porszívózol.

Érdekes lenne tudni a történet szempontjából, hogy melyikőtök volt ott előbb?

Ha te voltál a cicákkal, akkor ha nem tetszik neki, miért költözött oda?

Ha ő, akkor viszont gondolom tudta, hogy cicákkal mész, tehát reklamációnak helye nincs!

Ellenben mocskos utcai cipővel trappolni a lakásban a legnagyobb igénytelenség és ennek az elviselésére senki nem kötelezhető! Én biztos, hogy szólnék, különösen, hogy ő soha nem takarít!

2018. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyszerre költöztünk be
2018. márc. 30. 15:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Négyen lakunk, ás csak én takaritok hetente :( szóltam nekik,h fellehetne osztani és akkor négy hetente kellene mindenkinek.

Néha várok hátha eszükbe jut (egy két napot).. de nem, rám.marad

2018. márc. 30. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

De tudott a cicákról, módjában állt volna nem beköltözni!

Szerintem.

2018. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi a megerősítést:)
2018. márc. 30. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!