Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bútorozott vagy bútorozatlan...

Bútorozott vagy bútorozatlan albérletbe költöznétek szívesebben?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mi bútorozatlan albérletet vettünk ki. Inkább a mi bútoraink legyenek, amik a tönkre is mennek, az csak az én gondom. Nem igazán fizetnék a bútorokért is. Főleg, hogy sokszor nem veszik figyelembe az elhasználási időt, és a végén az eredeti árat számolják fel. Mondjuk valaki 10 év után megy el egy bútorozott lakásból akkor bizony a bútorok is használódnak, tönkremennek. Ilyenkor nem veszik figyelembe a 10 évet..
2018. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Mi is a bútorozatlant részesítjük előnyben, mert egyik az, amit az első is mondott, a másik pedig, hogy ki tudja ki/hogyan használta előtted (sajnos meglepően sok igénytelen ember van).
2018. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk alig voltak bútoraink, ráadásul 220km-ről költöztünk, úgyhogy fullra bútorozottat vettünk ki így, majd a sajátba veszünk bútorokat. Örültünk, hogy van egy kis tartalékunk és a kauciót le tudtuk rakni, hát még bútorszállítás vagy teljes új bútorzat... Nem volt opció, csak a bútorozott.


Ettől függetlenül van igaza az elsőnek, pont pár napja kaptam frászt, hogy a főzőlapon valamelyikünk csiszatolhatta az edényt, és ott van a nyoma. Illetve a férjem a mosógépben mossa a munkásruháit, és mi van, ha emiatt jobban amortizálódik. Jófejek a tulajok, reménykedem, de minden óvatosság mellett amortizálódnak a cuccok sajnos.

2018. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Én legfeljebb az ágyra vennék egy fedőmatracot, (10-15ezer) amit vagy viszek magammal, vagy ott hagyok, a többi nem érdekel, csak tiszta és használható legyen.

Ez nem az otthonom, nem építgetek fészket a máséban.

Meg a fene sem fizet költözködést ide-oda, ráadásul ritkábban kapni bútorozatlant.

Ahogy írta valaki, majd berendezem a sajátom.

2018. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
a 4-hez még annyit, hogy bár igyekszünk nem rongálni, de nem élünk görcsben. Ha valami mégis tönkremegy, akkor legfeljebb levonják a kaucióból, még így is olcsóbb, mint berendeznünk egy lakást.
2018. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Butorozatlanba koltoztem, mert gyerekbutort nem talalsz minden alberletben. Plusz inkabb a sajatra vigyazok mint masera.
2018. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bútorozatlanba. A legtöbben elég megúszósra csinálják a berendezést, ocsmány, igénytelen, lehangoló vackokkal pakolják tele a lakást, minden lakberendezési terv/logika nélkül, csak úgy odadobálva. Eszemben nincs ezzel mételyezni a lelkemet, hogy este egy szomorú, jellegtelen lakásba kelljem hazamennem, még ha csak bérelem is.
2018. máj. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen az albérlet és a bútorozás. Alapvető gépesítés, mosógép, tűzhely, hűtő az mondjuk nem árt, ha van. A többit meg tudom oldani.


de elég vegyes a felhozatal. Láttam albérletet, ahol kicsi, új szőnyeg, új ágy, ikeá-s ízléses, egyszerű berendezés. De van, ahol mindenféle ócska kacattal telepakolják az albérletet, úgy, hogy mozdulni nem lehet a tárgyaktól.


Jelenleg úgy gondolkozom, hogy ha szobát, garzont nézek, akkor nem kell bele igazán bútor. Vagy maximum egy komód, amibe ruhákat tudok pakolni. Asztalom van saját, van egy 5x5-ös polcos szekrényem is, széket tudok keríteni munkahelyről, ott állnak sorban kihasználatlanul a raktárban. Ágynak pedig vennék egy felfújható matrac ágyat, az egyrészt kényelmes, másrészt kis helyen elfér.


Illetve alapból van egy kerékpárom, amit az értéke miatt szívesebben tartok a szobámban, mint az utcán vagy egy pincében.

2018. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

8-as: az én lakásomban biztosan nem tárolnál kerékpárt. Nem oda való. Az előző bérlőnknek lagalább 1 millás kerékpárja volt. Semmi baja sem lett a garázsban.


Bérbeadóként az a tapasztalatom, hogy bútorozott és bútorozatlan albérletre egyaránt igény van. Amire nincs igény: az ócska bútor. Nem igaz, hogy a bérlőnek bármi vacak jó. A bérlő is szeretne igényes környezetben élni. Azért, mert bérel, még nem elégszik meg bármilyen lelakott bútorral.

2018. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én inkább bútorozottat szoktam kivenni, főleg a költözködés miatt. Így sokkal egyszerűbb. Majd a sajátba veszek magamnak.


Off

Érdekes! Egyik albérletemben a tulaj hívta fel a figyelmemet, hogy inkább a lakásban tároljam a bringát, mert a tároló kb. "önkiszolgáló". Pedig az enyém nem ér 30ezret sem, csak car lenne azzal szembesülni reggel, hogy nincs mivel dolgozni mennem.

2018. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!