Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy átlagos ember albérlet +...

Egy átlagos ember albérlet + rezsivel + kajával egy hónapban mennyivel jön ki?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyám közölte velem, hogy 18 évesen el kell költözzek, de lakást nem kapok majd. (pedig megtehetnénk mert jól élünk... mindegy) Meteorológus szeretnék majd lenni. Ha suli mellett diákmunkázok, nagyon nehéz lesz kijönnöm egy hónapban? Hitelt egyáltalán nem akarok majd felvenni. Jövő nyáron el akarok kezdeni dolgozni, hogy kicsit könnyebben induljak majd, és mire odakerülök összegyűjetnék minimum 500.000 forintot, úgy nehéz lesz megéljek? És egyáltalán lehet egyszerre csinálni sulit, meg munkát úgy, hogy azért lediplomázzak majd?

2018. máj. 9. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Diákmunkával nem keresel annyit hogy megélj és tanulj is.
2018. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapestről vagy vidékről van szó?

Mert teljesen más árak vannak BP-n, mint Debrecenben, Pécsett, Szegeden vagy esetleg Szekszárdon...

2018. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szeged
2018. máj. 9. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

nahát én is Szegeden lakom..

Hát szobád már lehet rezsivel mondjuk 45ért (ez 3 év múlva lesz szerintem 55 is), kaja az kb 35 ezer.

Tehát 3 év múlva 90 ezer lesz a kiadásod + ruha, szórakozás, bérlet stb.

Mivel a bérek is emelkedni fognak, ezért diákmunkával teljes munkaidőben akár nettó 150-160 ezret is kereshetsz majd. Én tavaly havi 120 órával kerestem 110 ezret diákként. Azóta nőttek a diákórabérek, ez így lesz 3 év múlva is.Ebből fizettem a szobabérlést, rezsit, kaját, bérletet, szórakozást, bulikat, de félre tenni csak keveset tudtam havonta.


Szerintem meg fogsz tudni élni belőle egy alap szinten.

2018. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kezdesz kollégiumban inkább?
2018. máj. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

most miért pontoztak le?

irigykedtek, hogy diákmunkával részmunkaidőben többet keresek mint ti teljes munkaidőben? :)

2018. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukád nincs tisztában a tartási kötelezettségével. 25 éves korig nappalin tanuló gyereket köteles a szülő eltartani - nyilván saját erejéig, de ha most van hol laknod a családi ingatlanban, nyilván nem tehet ki.

Ezt nem tudom, hogy gondolta, pl. ha 18,7 éves leszel mire eljön az érettségi, negyedikben ősszel kitesz a lakásból? Vagy hoogy?

Ha ilyeneket beszél, nem normális. Menj el a Családsegítőbe és kérj tanácsot!

2018. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a bérek is emelkedni fognak, ezért diákmunkával teljes munkaidőben akár nettó 150-160 ezret is kereshetsz majd. Én tavaly havi 120 órával kerestem 110 ezret diákként.


Szerinted ez annyira jónak számít, hogy mindenki irigy rád miatta? Kiszámolva napi 6 óra munkával a 110 ezer elég gyér, a 150 teljes munkaidőre szintén.

2018. máj. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!