Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben élek, de be...

Albérletben élek, de be szeretném jelenteni állandó lakcímnek. A gazdának, aki kiadja nekem, meg kell jelenjen a hivatalban?

Figyelt kérdés

Kaptam lakcímbejelentő papírt,amit ki kell tölteni. Kell a Gazda neve, és aláírása. Ennyi elég, vagy őt is be kell cipelnem magammal?


Illetve, mit jelent ez? : "A szállásadó minősége"


2018. jún. 12. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A hivatalban válaszolni fognak ezekre a kérdésekre.
2018. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Függ a településtől, sőt Budapesten kerületenként változó, van ahol személyesen be kell mennie a tulajdonosnak, van ahol a kitöltött papír elèg. Kérdezd meg őket erről de ne gazdát mondj hanem tulajdonost.😉
2018. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gazda 😃😃😃
2018. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem kell lakcímbejelentő papír, sen a tulaj aláírása. Szerződésed legyen, a szerződésben szerepeljen az ingatlan helyrajzi száma, azt kérni fogják. Leellenőrzik az alapján, hogy valóban a tulajjal kötöttél-e szerződést. Ha igen, szerződés alapján símán bejelentkezel. Az én bérlőim szeptemberben jelentkeztek be a lakásba. Elkísértem őket - tök feleslegesen. Tőlem, mint tulajtól egy kajla aláírást sem kértek. Csak a szerződést és a helyrajzi számot.
2018. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, "gazda" :DDD


1. Elég ha aláírja a bejelentő lapot, nem kell magaddal vinni.


2. Szállásadó minősége lehet tulajdonos, vagy haszonélvező. A "gazda" majd tudni fogja, ő micsoda. Illetve még fontos, a helyrajzi számot tudja, s írja a bejelentőlapra. Ez alapján csekkolják le a viszonyát az ingatlanhoz az önkormányzatnál.

2018. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Az ingatlan gazdája. Teljesen érthető. Most az úgyis lényegtelen, hogy ő a haszonélvező, a tulajdonos vagy a főbérlő, vagy bárki más, akinek a kiadásra meghatalmazást adtak.
2018. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Valóban, az lesz a legbiztosabb, ha bemegyek a legközelebbi hivatalba és megkérdem.

2018. jún. 13. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!