Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az esetben van valami...

Ebben az esetben van valami jogszabály ami a bérlőt védi? 1 hetes kiköltözési idő FONTOS

Figyelt kérdés
Ma közölték velünk hogy mindenünkkel együtt el kell hagynunk a tanyát amit bérlünk 1 hét alatt mert hétfőn írják alá az adás vételi szerződést. Lévén hogy tanya nem a személyes dolgok jelentik a problémát hanem a lovak,tehenek,birkák,kutyák stb + a takarmányuk eddig is volt szó róla hogy eladó az ingatlan és már kb 1 hónapja keresünk újat de nem találtunk olyat ami árban is jó vagy költözhető végül a felszámolás mellett döntöttünk volna de 1 hét alatt az nem kivitelezhető nincs valami jog szabály arra hogy mennyi a minimum kiköltözési idő ? vagy a bérleti szerződésbe kellett volna bele foglalni ?

2018. júl. 1. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi amennyit a szerződésben elfogadtatok. Ha 1 hét áll benne akkor annyi. Ezeket a dolgokat nem árt előre letisztázni. Legrosszabb esetben azonnal el kéne kezdeni a felszámolást az új tulajt kérhetitek meg,hogy egy kis idővel tovább maradhassatok(nem árt tisztázni ,hogy mennyi az a kis idő). Természetesen amint túllépitek a szerződésben meghatározott időt onnantól kezdve jogcím nélküli lakókként valamilyen lakhatási díj fizetésére vagytok kötelezettek.(De ez nem azt jelenti,hogy tyűdejó,akkor maradhattok és nem lehet titeket kirakni)


Szóval átolvasni a szerződést. És minél előbb a békés arany középutat választani az alapján. Vagyis mihamarabb felszámolni és elköltözni. Tartozások és károkozás nélkül.

Ellenkező esetben a pereskedés drága mulatság lesz.

2018. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem találtok bérelhető tanyát, akkor miért nem vesztek egyet? Tényleg komolyan kérdem, mert most annyira olcsón lehet hozzájutni és nagyon kedvező hitelt is vehettek fel, ha lakóingatlan is van rajta.

Természetesen ez nem zajlik le egy hét alatt, próbáljátok az új tulajjal megbeszélni, hogy várjon egy keveset míg ez lebonyolódik. Esetleg nem venné át az állatállomány és takarmány egy részét?

Ezek itt mind tanyák az ország minden tájáról, mert nem tudom merre éltek. Van benne 500ezertől 3millióig mindenféle és akkor a sajátotokban laktok:

[link]

2018. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom hogy nincs érvényes bérleti szerződésetek.
2018. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Még csak annyit fűznék hozzá, hogy amelyik szimpatikus, azt hívjátok fel, hogy nem adja e bérbe addig, míg le tudjátok bonyolítani a vásárlást. Én úgy tudom, hogy ilyesmiket ki szoktak függeszteni 6 hónapra eladás esetén, de lehet, hogy tévedek? Addig meg fizetitek a bérleti díjat, ami levonódik a végén a vételárból.

Ez is egy lehetőség!

2018. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
(A kérdést a szüleim nevében írtam ki) 50 évesek és csak olyan hitelt tudnának fel venni ami 10 évre szól, a környékünkön található tanyák 5 milliónál kezdődnek és a legtöbbje ennek ellenére nem túl lakható vagy nincsenek mellék épületek az állatoknak és még ha könnyű szerkezetes ólakat is húznak fel az is idő ... a bérleti szerződést én sajnos nem ismerem pontosan, mivel gyerek voltam amikor bérelni kezdték és hát nem igazán tartozott eddig se rám
2018. júl. 1. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

72 éves korig adnak a bankok hitelt. Én 57 évesen vettem fel, 15 évre 5 milliót.50 éves embereknek még simán van lehetőségük ezt igénybe venni.

Ebben a korban már, nagy állatállománnyal, takarmánnyal, meg kellene állapodni, hiszen a bérlet - ahogy látod is - nem egy életbiztosítás.

2018. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!