Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes most eladni lakásokat?

Érdemes most eladni lakásokat?

Figyelt kérdés
Van 2 lakásom budapesten, mindkettő belvárosi, jelenleg albérletnek van kiadva mindkettő. Ráuntam a mindenen problémázó, örökké áldozat, csóró magyar bérlőkre, akik 30.000 ft emelésen nyavajognak. Érdemes eladni, vagy várjak még pár évet, sokkal többet fognak érni? Esetleg adjam ki külföldieknek, ők többet fizetnek?
2018. júl. 2. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
most semmiképp sem, baromi gyenge a forint és ez rosszabb lehet csak. Magyarul a forintban tartott befektetésed értéke csökkenne folyamatosan. Ingatlan értéke meg nem csökken ideális esetben.
2018. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha meguntad, akkor igen. Most gyorsan, jó áron elmegy minden, nagy a kereslet. Hogy a pénzzel mit csinálsz(bevarrod a cihába vagy elmész föld körüli útra), az már nem az én gondom.
2018. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Én még várnék pár évet.

Míg Paks2 fel nem épül, addig emelkedni fognak az lakásárak! Az az építkezés annyi munkaerőt fel fog szívni a már amúgy is kevésnek bizonyuló építkezéshez értő szakember-gárdából, hogy a többi (civil) építkezésen is folyamatosan fognak emelkedni az árak. Még évekig. A mértékét nem akarom jósolni, de a trendben (hogy emelkedő lesz) abban biztos vagyok!

2018. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%
Figyelj, koma. Szerintem add el. Maximumon vannak a lakásárak, és ősztől az MNB bekeményít. Eséslesz a piacon. De nekem nyóc, te dógod.
2018. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Én a helyedben nem adnám el, ha nem kellene az ára másra. Ha unod a bérlőkkel a macerát inkább keress egy céget, akik ezzel foglalkoznak helyetted. Egyik ismerősömnél így van, a cég intéz mindent, nekik csak jön a pénz, így nekik egyszerű, a cég ráadásul főleg külföldi bérlőket hoz, így simán hoz annyit, mintha ő adná ki egy magyarnak.
2018. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Túl sok előre nem látható tényező befolyásolja mindezt. Azt teszel amit akarsz. Ha eladod,eladod, ha nem akkor nem,de ne másokat okolj majd. És ne is magadat. A befektetés szerencsejáték,ha tetszik ha nem. Az ingatlanod pénzé varázsolod, annyit kapsz érte aminnyit ki tudsz alkudni és kész.
2018. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

"ősztől az MNB bekeményít"

Úristen!!! Lesz 1,5% a kamat. Egy év múlva meg 2%. Nosza szaladjon mindenki adja el a lakását és tegye be a pénzét lekötve 1% hozamra az OTP-be. Uzsgyi.


"A befektetés szerencsejáték,ha tetszik ha nem."

Persze! Annak a nem ért hozzá. De nem mindenki olyan mint te!

2018. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

7

Sokmindenhez te sem értesz, az látszik. :)))


Ha az alapkamat nő, akkor a betétikamatok is, mint az köztudott.


OTP meg a lúzerek játéka, ugye.

2018. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem a lúzerek játéka, de gondolod, hogy az, aki 5 évvel ezelőtt ingatlant vásárolt, és az elmúlt 5 évben 30%-kal nőtt az ingatlanjának az értéke, az 2% jegybanki alapkamatnál úgy gondolja, hogy jobb üzlet neki eladni az ingatlant és bankban tartani a pénzét???

Na látogass el az MNB honlapjára, és nézd meg a jelenlegi jegybanki alapkamatot. Aztán nézd meg az OTP honlapján, hogy jelenleg 12 hónapos lekötésre az OTP mennyi kamatot ad. Aztán borzadj el, és saccold meg, hogy 2% jegybanki alapkamatnál mennyit fog adni 12 hónapos lekötésre az OTP.

És csak utána osszad az észt.


Mivel egy kicsit el van dugva, hogy könnyebben megtaláld a jelenlegi OTP betéti kamatokat, segítek neked, nehogy tévedésben éld le az életed:

[link]

2018. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

És ide teszem a lakossági Bizalom Extra betét évi 0,01-0,05%-os extra kamatát, a szuper OTP által nyújtott extra lehetőségeknek.

[link]

2018. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!