Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha tudom, hogy március 1-én...

Ha tudom, hogy március 1-én tudok a pénzemhez jutni (funda és lakáshitel ügyintézés kezdő időpontja) és április 1-én akarok költözni, akkor mikortól érdemes a lakásokat megnézni, válogatni?

Figyelt kérdés
magyarul, mi a szokás, mondhatom januárba is egy lakásra, hogy ez kell, márciusba kifizetem, vagy mikortól?
2010. dec. 2. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézegetni nézegethetsz előbb is. De a banki ügyintézés,és főleg a Fundamenta több hónapot is igénybevehet.

Kötelezettséget ne vállalj addig,amíg nem kapod meg a hitelt és a Fundamentát. Különösen az utóbbi necces,mert nagyon nehezen folyósítják a pénzedet.

2010. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a fundamenta hitelügyintézésed kezdő ideje márc. 1, akkor június előtt ne számíts pénzre. Áthidalót kértünk tőlük májusban, augusztus közepén kapta meg a pénzét az eladó, hosszadalmas és idegőrlő ügyintézés után. Ha a bank gyorsabb is a fundamenta tuti nem lesz az.Ez nem egy ember tapasztalata a környezetemben.
2010. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ja, ilyen áthidaló lenne. De ha le van papírozva és az eladó tudja, hogy megkapja a pénzét, mert funda azért ha lassú is, de megadja, akkor az adásvétel megtörtént, tehát én attól még költözhetek áprilisba gondolom.
2010. dec. 5. 07:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én se adnék senkinek se lakás kulcsot, amíg ki nem fizeti a teljes vételárat. Az a biztos, ami már ki van fizetve. Különben meg akkor szokás körbejárni a szolgáltatókat is amikor már ki van fizetve a lakás, és a neveden van. Amíg nincsenek átírva a nevedre a közművek, hogyan akarsz költözni? Úgy nem tiszta a dolog.
2010. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!