Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Azok, akik régebb óta bérelnek...

Azok, akik régebb óta bérelnek lakást ugyanott, mennyit fizetnek? Kérlek, írjatok lokációt is, és, hogy mi óta laktok ott.

Figyelt kérdés
Évek óta bérlünk párommal Budapesten egy egyszobás kis lakást. Imádunk itt lakni, sajnos nem is igazán van lehetőségünk elmenni máshova (iszonyatosan drágultak az albérletek + sajáttól még igen messze vagyunk). Nem történt emelés - még, de úgy érzem, várható (jogosan, és ez OK, csak gondolom hirtelen nem 180 ezerre fogja emelni, ezért szeretnék körbeérdeklődni). Nagyon kíváncsi lennék, hogy aki már jó ideje bérel, mennyiért teszi. Köszönöm szépen a válaszokat.

2018. júl. 15. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bérelek, Angliában, de ez a része gondolom nem érdekel. Viszont van egy házam Magyarországon, Budapest agglomerációjának határában (40 km-re), 80 m2, két szoba, tipikus Kádár-kocka. Ez ki van adva albérletbe egy ismerősnek immáron több mint 3 éve. Havi 40K pénzt kérek tőlük, és mivel jó lakók, eszemben sincs emelni az árat.


Csak kíváncsiságból visszakérdeznék, ha nem titok: melyik kerületben béreltek, mekkora lakás, és mibe fáj nektek havonta?

2018. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi már nem bérlünk szerencsére fél éve, de előtte nem emeltek. 11. kerületben béreltünk évek óta egy kétszobás lakást 50+rezsiért.

Barátaink laknak a 8-9. kerületben régebb óta. Nekik emeltek, de 20 ezret max, így mondjuk egy szobás lakásokért fizetnek 65-75 ezret + rezsi, ami szerintem még mindig nem sok.

Zuglóban is van ismerős, nekik 10 ezret emeltek, így 60+ rezsit fizetnek.

Mindannyian 4-5 éve laknak ugyanott. A tulajdonosoknak nem a jó bérlő elüldözése a cél általában.

2018. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Irigykedve hallgatom az előző hozzászólót :D


Amúgy ahogy írja, a jó tulajdonosok nem űzik el a jó bérlőt. Én 18 m2 szobát béreltem 50-ért rezsivel együtt egy elég jól felszerelt lakásban 6 évig. Jelenleg meg putris panel félszoba 40+rezsi...

2018. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sopron, két szoba hallos panellakás.Hét éve 50 ezerrel kezdtünk, most 75 ezret fizetünk.

Itt most 100 ezerért lehet kiadni az ilyen lakásokat.

2018. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 4 éve bérel egy lakást Budapesten, garzon az Árpád-hídnál. 60+rezsiért kezdte, és tavaly emelte 70-re a tulaj az árát több mint egy évnyi huzavona után, ami ugye még mindig nagyon olcsó.
2018. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

És, hogy én se maradjak ki a sorból:

60nm, 50e, Budapest XIII

2018. júl. 31. 16:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem triplájára emelkedik az összeg (persze azt ki sem bírnám fizetni). Nagyon megnyugtató volt olvasni a sorokat, úgy látszik, tényleg van még, aki elégedett a régi bérlőjével, és nem igazítja az árakat a (szerintem indokolatlanul magas) piaci árakhoz. Mi egyébként 3 éve vagyunk itt. Köszi még egyszer, mentek a zöld kezek!
2018. júl. 31. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

BP, XV. kerület. 2012 óta lakom itt, akkor 50ezer + rezsiért vettem ki. 2 évig nem emelt, utána 2014-ben rádobott egy 10-est, utána a következő 2 évben 5-5ezret (tehát 2016-ra 70ezer volt már), majd tavaly év végén rádobott még egy 10-est és így már 80-at fizetünk idén. El is mentünk saját lakásba, így csak 45ezer a törlesztő, elég volt. :) Persze tudom, ez nem ilyen egyszerű, nem mindenki tudja letenni az önerőt sajnos, vagy csak nem akarja magát helyhez kötni.

Szerintem ha jó albérlők vagytok (mint mi, tehát soha nem csúsztok semmivel és nem cseszitek szét a lakást), akkor nem fog alátok verni aránytalanul a főbérlő. A legdurvább sztori amit az ismerősök között hallottam az egy 20-as emelés volt.

2018. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!