Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 3 éve ugyanott áll a termosztá...

3 éve ugyanott áll a termosztát a cirkón, most kijött 20 ezerrel több gázszámla. Rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés

Tavaly még ők fizettek, hogy kevesebbet használtam az átalánydíjnál, most 20-al többet fizettetnek velem, mert elvileg többet használtam.

Nem néztem sajnos, mennyi gázt fogyasztottam, sajnos...bíztam bennük.

A villanynál is ugyanez van, EON....

Másnál is volt ilyen?



2014. febr. 27. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ellenőrizted a fogyasztásodat, így jártál. Általában a mérések elég pontosak szoktak lenni. Általában az emberek energia fogyasztása nem ugyanaz minden évben.
2014. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

amióta átalánydíjban vagyok elszámolva, egyszer nem kellett ráfizetnem semmire.

Csak most.

Mondom, nem is 3 éve, sokkal régebben 22 fokra van belőve a szobai termosztát a cirkónak.

A benti hőmérséklet mindig ugyanannyi.

2014. febr. 27. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyit is fogyasztottál (amit ugyan nem tudsz, de feltélezed), az egységár idöközben emelkedett, ebböl következöen az ár magasabb lesz
2014. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem azt kell nézni, hogy összegszerűen mennyi a számla (De, nyilván az a fontos, hiszen azt kell kifizetni)

A mérőórákat kell ellenőrizni. A mostani állást és a végelszámolót. Ha az aktuális állás annyi, mint a végelszámolón (vagyis már több, hiszen azóta fogyasztottál), akkor azt bizony ki kell fizetni. Ha az óra nem mutat annyit, mint amit kiszámláztak, akkor kell reklamálni a szolgáltatónál.

2014. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért egy kérdés foglalkoztat: mennyi gázt fogyasztottál tavalyelőtti évben és mennyit a tavalyiban?
2014. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez csakis az időjárástól függhet, biztos mindenki emlékszik rá, milyen telünk volt tavaly, tavaly előtt. De kb 8 évre visszamenőleg nem fizettem rá, mint ahogy írtam. Meg azt is, hogy nem néztem a gázfogyasztást. A főzés meg...szinte minimális volt mindig is.
2014. febr. 27. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Bátortalanul és nagyon halkan kérdezném; a gáz fűtőértékét hogy garantálja a szolgáltató? Ha jól tudom, sehogy.

Hát akkor nem nagyon van min csodálkozni!

2014. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsó, igen, erre gondoltam már én is.

Nem áll mindenki a cirkója mellett, és nézi, hogy ég a láng.

De gondolom tele van nyomva néha levegővel a rendszer, vagy fene tudja mivel, nem értek hozzá.

2014. febr. 28. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 jól teszed, hogy bátortalanul kérdezed. Sőt talán nem is kellene olyanhoz hozzászólnod amihez nem értesz.

Körzetenként 5 percenként mintavételezéssel ellenőrzik a gáz minőségét, ezt átlagolják, és ezt számlázzák ki adott területenként. Nem m3 után fizetsz, hanem elfogyasztott energia mennyiség után. Kőkeményen különböző hatóságok folyamatosan monitorozzák a mérések eredményeit. Ez alapján fizet az ország is a gázért.


Kedves kérdező. Véletlenül amikor visszafizetett a szolgáltató, akkor nem vette alacsonyabbra az átalány díjat arányosan, hogy ne keletkezzen túlfizetés?


Más téma: A kérdésed és a megfogalmazása egy gusztustalan hiszti. Rezsicsökkentésezel, és dobálózol megfoghatatlan dolgokkal, hogy tavaly ők fizettek vissza, de te nem ellenőrzöl semmit. Meg, hogy bíztál bennük... Persze mindenki azért van, hogy jól átverjen téged, és azorbán tehet róla személyesen, meg az ejon...


Miért nem ellenőrzöd? Ott a mérőóra nálad, van kockás füzet és szépen leírod a havi fogyasztásaidat. Ezután előveszed az elszámoló papírt, ott van benne az energia mennyisége m3 re vetítve. Hozzáadod a havidíjat, és folyamatosan képben kell lenned, hogy mennyi a havi fogyasztásod. Pontosan tudhatod, hogy te tartozol a szolgáltatónak, vagy ő neked. Tudom, hogy nehéz, de felhívod az ügyfélszolgálatot és segítenek. Visszanézitek közösen az elmúlt évek fogyasztásait, és megmutatják, hogy mi változott. Már ha te lusta/buta/hanyag vagy követni...


Ide jössz hisztizni, ahelyett hogy gondolkoznál. Tudom, hogy nehéz, de próbáljuk meg együtt. A termosztát nem romolhat el? Ha csak 1 fokot téved, ami érzetre kellemes, de kifizetni viszont ki kell. A fűtés rendszered állapota nem romlik? A kazán ki volt pucoltatva, át volt nézetve? A házad szigetelése nem romolhatott? Az ajtók ablakok olyan tökéletesen zárnak mint újkorában? A fogyasztási szokásaid nem változtak? Nem szellőztetsz többet? Nem lehet, hogy a konyhai elszívó visszacsapója kiakadt, és elszívja a meleget? Esetleg egy vízköves gáz/villany bojler??


Csak a rezsicsökkentés lehet barikám? :)


És igen másnál is volt ilyen, mert más is hozzád hasonló színvonalon éli az életét... Más is tévedett már nagyobbat is...

2015. márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!