Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Idegenekkel albérlet?

Idegenekkel albérlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy miként is lehet a legjobbat kihozni abból, ha idegennel kell összeköltözni. Kicsit tartok tőle, de sajnos nincs más lehetőségem az ilyen magas albérletek mellett kibérelni egy egész lakást. (Egyetemista leszek) Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 29. 05:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A személyiségektől függ. Volt akivel jól kijöttem, volt akivel nem.


Jó ha előre lefektetitek a házirendet, hogy ne legyen felesleges konfliktus belőle, amúgy végülis jó módszer arra, hogy megtanulj együttélni másokkal.

2018. júl. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel senm rosszabb - söt sok esetben jobb -, mint imsmerösökkel vagy rokonokkal.

Elöször is ilyen esetben mindenkinek szokott lenni egy külön szobája, ami magánterület.

Másodszor a közös helyiségekre feltétlen célszerü házirendet keszíteni: ki mikor takarít, mit kell azonnal megcsinálni (konyha, fürdö esetében a nyomokat azonnal eltüntetni) és a bevásárlásokat (XC papír, mosószer, mosogatószer, stb) hogy rendezitek.

HArmadszor javasolt megegyezni, hogy kinek milyen kívánsága van (pl. reggel 7 elött csöndben mozogni, este X órától szintén), illetve mire figyeljenek oda a többiek vele kapcsoaltban.

Negyedszer a hütö használata fontos, mi az, amit közösen vesztek, és mi az, ami mindenkinek saját dolga - és természetesen a másikéból nem vesz el senki semmit elözetes megkérdezés nélkül.


Szóval ha ezekben megegyeztek, és be is tartjátok, akkor semmi probléma.

2018. júl. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt, mindig normális emberekkel laktam együtt. De a koleszban sem volt gond, amikor kaptam 3 vadidegen szobatársat.
2018. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Gondolkodtam én koliban is, de nekem az nem menne. Nem, mintha annyira antiszociális lennék, de nekem szükségem van arra, hogy legyen egy kis magánéletem, ezért nem bírnám ki, ha 2-3 emberrel kellene osztoznom egy szobán. Egy lakáson persze teljesen más, és nekem is kényelmesebb lenne így.
2018. júl. 29. 08:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Én szerettem másokkal lakni. Mindig volt kéznél beszélgető társ, főző társ, ivó cimbora. Szerencsém volt ilyen szempontból.

A másik fél is legalább annyira parázik attól, hogy rendes lakótársat kapjon, mint te. :)

2018. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, kik azok az idegenek. Ha diákok, akkor oké, de ha csak úgy random valakik...hát, nem tudom. Általános jellemzője az ilyen lakásmegoldásoknak, hogy állandó vita van a rezsin, fizetnivalókon.


A koliba azért is jobb költözni, mert minden infót meg fogsz tudni a vizsgákkal és a bulikkal kapcsolatban.

2018. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A koliba azért is jobb költözni, mert minden infót meg fogsz tudni a vizsgákkal és a bulikkal kapcsolatban."


Öszintén szólva én koli nélkül is tudnam, mikor milyen vizsga van és hol.

A bulik meg nem létfontosságúak, elvégre nem azért van valaki az egyetemen, hogy bulizzon, viszont ha valakinek fontos, az akkor is tudja, ha vbe sem teszi soha a lábát a kollégiumba!

2018. aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!