Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek a régi pesti...

Szerintetek a régi pesti bérházak mennyire biztonságosak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdés, de légyszi, ha írtok, akkor rendes válaszokat. Örököltünk a Terézvárosban két lakást egy nagyon régi(175 éves) bérházban, amin omladozik a vakolat. Az nem nagyon érdekel, hogy kívül, hogy néz ki, de ezek szerintetek teljesen biztonságosak?

A lakásokat a rokonaim felújították, kibontottak falakat, nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet.

És a függőfolyosó is ijesztően vékony.

Magyarországon még nem hallottam olyanról, hogy csak úgy összedőlt volna bérház, de van bennem egy kis félelem, hogy ezek nem teljesen biztonságosak.

Ennyit találtam: [link]

[link]

[link]



2018. aug. 4. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Ezekkel az a gond, hogy ha magával a házzal történik valami, vagy tönkre megy a gázcsőrendszer vagy bármi, akkor azt a lakókra terhelik, és nekik kell fizetni.Gondolom a hiradóban már láttál pár ilyen házat, akiknek nem volt pénze az elromlott cuccokat megcsináltatni, és fagyoskodtak. Na meg ott van még az általad felvetett kérdés is. Vajon a bontogatásnál statikust hivtak-e vagy önös ötlettől vezérelve mekkmesterként újítottak. Ha még az V.kerületbe, vagy annak a Főváros által preferált részein lenne az ingatlan, akkor is szájhúzással ugyan de bólintanék. De a VI.-VII kerületben elég necces.


Hát, sok a kérdés, de én biztosan eladnám a helyedbe, nem maradnék ott, és a kiadása sem lenne számomra opció, mert a kiadással sem érsz semmit, ha a házzal történik valami javíttatás, az messze nem fedezi..

2018. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Inkább add el, elég jó pénzeket lehet mostanában elkérni belvárosi lakásokért. Írsz privátban némi infót a lakásokról?
2018. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom eladni, mert a szüleimé, csak megengednék h ott éljek, de nekem nem tűnik biztonságosnak, pedig amúgy a lakás nagyon szépen fel van újítva sok millió lett rááldozva. Ők biztosan nem fogják eladni erre 0 esély van.


Akkor ezek szerint jobb lenne kiadni. Mármint oké h rossz állapotban van, de csak nem dől össze??Addig meg mindegy.

A lakáson belül nem hiszem h bármi elromlana, mert minden ki lett cserélve.

2018. aug. 4. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Beszélj erről a közös képviselővel, ő biztos tud infoval szolgálni a ház állapotáról, múltbéli és tervezett felújitásokról, esetleg még szomszédokkal is (bár ők elfogultak lehetnek).

Arra, hogy szó szernit összeomoljon a ház, elég kicsi az esély, viszont jártam már olyan házban Pesten ahol pl. az egyik lépcső teljesen le volt zárva, mondván hogy életveszélyes. Ha ennek a gyanúja felmerül, akkor a ház költségén szoktak kihivni szakértőt aki felméri a ház állapotát és megmondja hogy mire kellene költeni, lakható-e stb.

2018. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2018. aug. 6. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!