Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű szerződést...

Határozott idejű szerződést felmondani?

Figyelt kérdés
Közbejött valami,nem akarunk már az albiban lakni.1 évre írtunk alá.Bonthatjuk a szerződést törvényesen?És a kaució vissza jár?
2018. aug. 5. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Bonthatod, de nem csak a kaució bukik, hanem a többi havi lakbér is, hiába nem vagy ott.


Aláírtál egy szerződést, amibe tuti, ha végig olvasod, akkor a tulajdonost védi arra az 1 évre. Pont ezért keményebb a határozott idejű.

2018. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem eddig mindig az volt ilyen esetre a szerződésben, hogy ha az egy év előtt elköltözök, akkor a tulajdonos megtarthatja a kauciót. Olvasd át a szerződésedet, biztos van benne valami kikötés ilyen esetre.
2018. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs kikötve sehol sem,hogy bukom a kauciót ha én bontom idő előtt a szerződést.Ez van megfogalmazva a szerződésben,idézem: "Az óvadék összege-amennyiben a bérbeadó kielégítési joga az óvadék terhére nem nyílt meg- a szerződés megszűnésekor a bérlő részére visszajár."
2018. aug. 5. 15:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kielégítési joga pontosan attól nyílik meg a bérbeadónak, hogy idő előtt felmondjátok a szerződést. Vagyis JÁR neki a kaució, le van írva fehéren-feketén, csak meg kellene tanulni értelmezni a szöveget, vagy legalább rendesen átolvasni (vagy megkérni olyat, aki ért hozzá).
2018. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos, azok alapján, amit leírtál, bukjátok a kauciót. Felmondásról, felmondási időről van benne szó?
2018. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs róla szó a szerződésben.
2018. aug. 5. 16:53
 7/11 anonim ***** válasza:

DE, van.

"szerződés megszűnésekor a bérlő részére visszajár"

Határozott idejű szerződést kötöttetek, ezt a tényt tényleg figyelmen kívül hagyod?

Vagy fizetitek a lejáratig a bérleti díjat, és akkor valóban visszajár a kaució. Bár így sokkal rosszabbul jártok, nem?

2018. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én értem,hogy ha letelik a szerződés akkor visszakapjuk a kauciót ha nincsen okozott kár.DE mivel most idő előtt szüntetjük meg és nincs sehol sem leírva a szerződésben,hogy akkor jár neki a kaució így azt feltételeztem,hogy ha nincs kár visszakapjuk..Megmerjem azt csinálni,hogy nála hagyom a kauciót és abból ő levonja ezt az 1 hónap lakbért plusz a rezsit?És akkor marad neki plusba több tíz ezer forintja.Az úgy korrekt nem?Ráadásul időben szóltunk neki,tud keresni másik bérlőt.
2018. aug. 5. 17:22
 9/11 anonim ***** válasza:
De miért nem a tulajt kérdezed meg?????????????
2018. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Aláírtál egy határozott szerződést, vagyis a tulaj azzal számol, hogy egy évig fennakadás nélkül fizetsz neki. A minimum, hogy megtartanám a kauciót.
2018. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!