Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen érveket mondjak a...

Milyen érveket mondjak a tulajnak, hogy bejelentsen állandóra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy lakásban lakunk párommal 2 éve (én 26F, ő 25N), most keződne a 3. év. Eddig csak tartózkodási helyként engedett bejenetkezni a tulaj, de több helyen figyelmeztettek már (bank, orvos): ha szerződésünk több mint 3-4 hónapra szól (1 évre szól mindig), akkor az már nem tartózkodás, hanem állandó lakcím kellene, hogy legyen.

A tulajdonos meggyőzhetőnek tűnik, mert bizonyítottunk ennyi idő alatt, hogy nem rongáljuk a lakást, hanem a szerződésben szerepelt feltételek szerint lakjuk. Gondolom attól fél, hogy nehezebben rakna ki bennünket, ha nem fizetnénk, viszont ezt olvastam több helyen is, hogy hülyeség.

Mit gondoltok erről / voltatok már ilyen helyzetben?


Köszönöm segítségeteket!



2018. aug. 29. 12:19
1 2
 1/14 kovpet ***** válasza:
100%

"de több helyen figyelmeztettek már"


Alá is támasztották valami jogszabállyal?

Nekem nincs tudomásom olyanról, hogy a tartózkodási hely nem lehet sokáig ugyan az.


Ezt találtam:

"A tartózkodási helyet - annak bejelentésétől számított öt éven belül - ismét be kell jelenteni. Az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye e törvény erejénél fogva megszűnik."

2018. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Az 1-nek van igaza!


Mondjuk nekem nem tudnál olyan érvvel jönni, amiért állandóra bejelentenélek, (téged, vagy bárkit) mert ugyan irkál a jogszabály sok mindent, de nekem közel 5 évembe került kijelentenem a lakásomból valakit (nem családtag) mérhetetlen sok idegeskedés és utánjárás után.

2018. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Állandóra ne akarj bejelentkezni egy albérletbe, szerintem félretájékoztattak. Az orvoshoz is csak ideiglenes lakcím kell.


Nálunk úgy működött az ideiglenes bejelentkezés, hogy kitöltöttük a kijelentkezési nyilatkozatot is, aláírással, dátum nélkül. Ha megromlana a viszony, akkor bármikor ki tud jelenteni a tulaj. De évek óta semmi gondunk, sem dokival, sem bankkal sem semmivel.

2018. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Állandóra egy normális tulaj soha sem fog a házába,lakásába engedni . Soha a büdös életben nem tudna kitenni,ha összerugnátok a port.Már pedig mindenhol igy van,mert a befogadott egyre több lakhatási jogot követel.

Nem kér,hanem követel !

2018. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Csak 2 dolog van, amit csak és kizárolag az állandó lakcímeden tudsz intézni: Szavazás, és adóügyek. Minden máshoz bőven elegendő a tartózkodási cím. Nincs érv rá, hogy meggyőzd a tulajt, és felesleges is. Minden intézhető tartózkodásival.
2018. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Teljes egyetértésem az ötössel!!


Mi okból nem megfelelő nektek "csak" a tartózkodási? Nekem is az van, orvos, bank nagy ívben tesz az ilyesmire amúgy.

2018. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
68%

"Mondjuk nekem nem tudnál olyan érvvel jönni, amiért állandóra bejelentenélek"


Parkolás. Persze ha van mélygarázsod, akkor no problemo.

2018. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Estádio: A parkolás is megy ideiglenes lakcímmel, ha egyre gondolunk. Egy címre egy jármű lehet bejelentve, akkor lehet kedvezményes éves bérletet váltani - legalábbis nálunk. A második bejelentett autónak már magasabb a díja, de az is megengedett. Legalábbis Miskolcon így van.
2018. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem ő jelent be, Te kell bejelentkezz, ehhez csak egy bérleti szerződést kell mutass.
2018. aug. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Különben meg kötelező a bejelentkezés - rosszul tudják a korábbi hozzászólók -, és írjatok közjegyzőnél kiköltözési nyilatkozatot (20 000 Ft), az egyenértékű egy bírósági ítélettel.
2018. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!