Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen hátránya van a bérlő...

Milyen hátránya van a bérlő bejelentésének ideiglenes lakcímként, vagy állandóként? Az ideiglenesre bejelentett igényelhet e támogatást, vagy csak állandóra bejelentett? Felmondás esetén hogyan szüntethető meg a lakcím bejelentés?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 05:22
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Hátránya nincs, előnye lehet.

Kérdezd meg ott, ahol a támogatást igényelni szeretnéd, hogy milyen feltételei vannak lakcím szempontjából.


A lakcím úgy szüntethető meg, hogy kéred annak fiktíválását, ami azt jelenti, az oda bejelentkezett illető hiába nem jelentkezett ki, nem ott lakik, nem tartózkodik ott, nem az a "hivatalos" címe. Minden nyilvántartásban "fiktív" státuszba kerül. Ebből tudja minden hatóság stb., hogy ahhoz az ingatlanhoz ilyen formán köze sincs az illetőnek.

2015. jún. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Semmilyen hátránya nincs. Amúgy is elvileg kötelező bejelentkeznie.
2015. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Felmondás esetén hogyan szüntethető meg a lakcím bejelentés? - ha nem jelentkezik ki magától sok a macera: kell két szomszéd tanunak (aki nem rokon!), hogy már nem lakik ott és nincsenek ott cuccai, ezt formanyomtatványon az önkormányzat okmányirodájáában, majd beadni illetékbélyeggel, az önkormányzat 2x küld ki ajánlott levelet az illető nevére és HA ezeket senki nem veszi át, akkor lesz fiktív a címe, de ha bárki átveszi, akkor kezdheted előlről, új pappírral és illetékkel. Az egész kb. 3-4 hónap. 2 éve vettem házat és az előző lakó nem volt hajlandó kiköltözni, így kellett elintéznem. Kb. 2 hónapja mégis rendőrök jöttek ki és keresték mert továbbra is azt adta meg címként. Azért is fontos kényszerkijelenteni, ha már nem lakik ott és ő magától nem akar, mert ha végrehatás van ellene, akkor a végrehajtó a lakcímén jelenik meg, foglal le dolgokat és neked kell számlával bizonyítanod, hogy mi a tied és nem azé aki ellen megy a végrehajtás. Volt erről szó itt a fórumon is.
2015. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Attól, hogy lehúzzátok a hozzászólásomat még így van, ahogy leírtam. Én is adok ki lakást, mindenkinek megengedem/hozzájárulok a bejelentéséhez, eleve felajánlom és mondom kérdés nélkül is, mert tudom, hogy sokan nem járulnak hozzá, de nem árt tudni, hogy mik lehetnek a gondok, vagyis ha a bérlő elmegy és nem jelentkezik ki, sajnos a tulajdonost sok hátrány érheti. Sumákolós bérlők továbbra is lehúzhatják ezt a hozzászólást is!
2015. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!