Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Első albérlet tanácsok?...

Első albérlet tanácsok? Kérdések lent.

Figyelt kérdés

18 vagyok és most gondolkodok költözésen, csak nagyon nem értek ehhez.

Kb hány ezer forintra számítsak rezsit illetően? Ágy, mosogató, mosógép, ilyenek szoktak lenni albérletben vagy azt is szerezni kell? Vagy bármi esetleg van amit tudnom kellene előtte?



2018. aug. 30. 21:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és netet hogyan lehet beköttetni? Vagy lehetséges egyáltalán?
2018. aug. 30. 21:08
 2/10 anonim válasza:
10%

berendezes valtozo, altalaban ures, es csak mosogep/huto/tuzhely van, van ahol ennyi se.

Szamolni kell a kaucioval. Szoval tegyuk fel 80 a havi lakber akkor neked ki kell csengetni 240 ezret a kethavi kaucio miatt. plusz kozvetitoi dij ha ingatlanoson keresztul intezed az plusz 20-30 k.

Aztan valamin kell aludni, valamit enni kell, ugye net is kell, konyhai eszkozok,mososzerek.

Es ez meg a minimum...

2018. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
rezsi az olyan 30 korul van de az sok mindentol fugg
2018. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bérleti díj + 2 havi kaucióval (ha nincs probléma a végén visszajár) szokták kiadni az albikat, szét tudsz nézni, van bútorozott, bútorozatlan, vagy csak gépesített (ahol mosógép, ilyenek vannak, de ágy kanapé már nincs).


2 szobás albira 2 fővel számolva:

Rezsi: Közös költség 6-10e Ft körül általában.

Villany: 8-10 e Ft körül.

Víz: 3-5e Ft.

Fűtés: Panelben télen-nyáron 15-20 körül, ha átalánydíjas, amúgy 5-10 nyáron, 30 körül télen. Tégla lakásban fűtési rendszertől, hőszigeteléstől függően nyáron semmi, télen 10-20e. De ez nagyon változó tényleg.


Netet lehet kötni a tulajdonos engedélyével (nyilatkozatával), ez a mai világban nem szokott gondot okozni, teljesen alap.


Én ha kicsit lepukkantabb volt egy albi, akkor simán meg tudtam egyezni a főbérlővel, hogyha kifizeti az anyagárat, akkor kifestek, kicserélek ezt-azt. De volt, akivel nem ment. Pedig mindenkinek jó, neki töredékáron frissül a lakása, te meg jobban érzed magad benne.


Figyelj a szerződésre, nézz mintákat a neten, ha valami gyanús, inkább kérdezz rá.

2018. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

1: Ugyanúgy, ahogy otthon, ahol most laksz. Nincs különbség saját lakás és bérelt lakás között.

Miért nem tanulod meg ezeket a szüleidtől?

2018. szept. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Itthon soha nem volt bekötve net mert nem lehet. Mobilnet van csak. :)
2018. szept. 1. 10:29
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Akkor ne akarj elköltözni, először otthon tanuld meg ezeket a dolgokat, hogyan kell lakni egy lakásban, üzemeltetni ezeket a dolgokat a lakásban.

Közművek, előfizetések, számlák, bankolás, stb.

2018. szept. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, már miért ne költözhetne el... Én is elköltöztem 18 évesen, én sem tudtam hogy kell albérletben netet bekötni, de bementem egy szolgáltatóhoz, megmondták és megtanultam. Ma már itt ez internet, erre van, hogy tájékozódjunk.

Majd megtanul számlát fizetni... Oda kell adni a postán a néninek, meg mellétenni a ráírt összeget. Ne nézzük már le ennyire egymást :D Természetes, hogy mindenki tart az ismeretlentől, az új tapasztalatoktól, ezért nézelődik meg kérdezősködik.

2018. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8: Nem csak ezeket kell megtanulni, sokkal többet egy lakás karbantartásához. Pl. hogy mit csinálsz, ha elmegy az áram, hogyan oldod meg a dugulást, hogyan választasz ki egy jó bankszámlát, hogyan választasz ki és kötsz be egy új mosógépet, bojlert, zuhanykabint, függönyt föltenni, varratni, parkettát felújítani, stb.

És ezt otthon néhány hónap alatt megtanulod, míg egyedül sokkal kínkeservesebb.

Mért hagyná ki az ember ezt a ziccert, ha vannak szülei, akiktől ezt mind megtanulhatja? Nem muszáj úgy indulni, mint az árvagyerek! Az erőforrásaiddal élni kell!

2018. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, ha olyanok az ember szülei, akkor ezeket már korábban megtanították, vagy segítenek bármikor, ha baj van. Ha nem számíthat rájuk valami miatt, akkor meg majd rájön magától. Én ezt nem kötném össze költözéssel. Persze tarthatnak egy gyorstalpalót otthon, de parkettát nem hiszem, hogy random nekiállnak csiszolni :D Ha meg egy dugulást nem tud lepumpálni, akkor a gyorstalpaló már mit sem segít :)


Igazad van amúgy, nem akarok gúnyolódni, de azért nem olyan komoly feladatok ezek, ha valaki nem életképtelen. Menni kell, csinálni, ha baj van, akkor meg csörögni apának, anyának, mindenre úgysem lehet felkészülni.

2018. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!