Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kivehetek ugy albérletet hogy...

Kivehetek ugy albérletet hogy nincs munkám de van 1,3 M Ft-om?

Figyelt kérdés
Másik városba költöznék munka miatt (70 km innen)
2018. szept. 17. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
A törvény nem tiltja. Viszont nem hiszem, hogy találsz olyan tulajdonost, aki így kiadná neked, mert semmi biztosítéka sincs arra, hogy fizetni tudod a lakbért.
2018. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1-es, ha letesz előre félévi lakbért, szerintem simán kiadják neki :-)


Kérdező, min. 3 havi lakbér árával számolj: 1 hónap az aktuális és szerintem legalább 2 havi lakbért elkérnek kaucióra - de az is lehet, hogy többet.

2018. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Epp ezt akartam kerdezni hogyha kifizetnék fél évet elore akkor javulnának az esélyeim-e(?)
2018. szept. 17. 19:36
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, 2-es vagyok, de azért 1-2 dologra felhívnám a figyelmedet:

- 70 km nem egy olyan nagy távolság, ha most kezdesz egy munkahelyen, akkor nem kéne rögtön albérletet kivenni, eleinte elég lenne csak ingázni, hiszen általában 3 hónap a próbaidő és az alatt bármelyik fél egyik pillanatról a másikra felmondhat.

Nem írtad, hová mennél (város), de ha nem jön be a meló és letettél 2 havi kauciót, akkor mit csinálsz?

2018. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ez a tulajdonoson múlik igazából, ha meg tudod győzni, hogy fizetni tudod az előre letett összeg után is, akkor nincs akadája. Ügynökségekbe viszont munkaszerződés nélkül be se menj!
2018. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg igen, mégis honnan tudná, hogy van-e munkád? Szerintem tőlem soha, sehol nem is kérdezték, de munkaszerződést tuti nem követeltek. Másfél évig laktam budapesti albérletben munkanélküliként, igaz, kivenni még munka mellett vettem ki. De ha valakinek van pénze, elég vad lenne, ha nem tudna bérelni egy helyet. Azt még értem, hogy kétségei vannak a bérbeadónak, de ezt egy jópár hónapos előre fizetés tuti orvosol.
2018. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vehetnél ki? A lakástulajdonosnak nem kell az orrára kötni, hogy van-e munkahelyed, vagy nincs. Ha kekeckedik, mondd azt, hogy dolgozol, kamuzz valamit. Semmi köze hozzá, amíg fizetsz tisztességesen. Írja itt valaki, hogy 70 km nem nagy távolság - hát ezzel azért vitatkoznék...
2018. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Minden bérbeadónak vannak szempontjai, hiszen a rengeteg jelentkező közül valami alapján választani kell.

Ha korrekt, akkor ezeket a szempontokat beírja a hirdetésbe. Nálam a fizetőképesség a szempont, nem a munkaviszony, és előny az előre fizetés is.

2018. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Na, most legalább megírtátok, miért lett lehúzva a 4-es válasz - ez így már oké :-)


Azért írtam, hogy 70 km nem egy nagy távolság, mert én legalább az első hónapban tutira nem vállanám be: mi van, ha a 3.-ik napon kiderül, hogy a kérdezőt átpalizták és bejelentik 2 órára, dolgozik 12-őt? vagy mi van, ha a 15.-ik napon elbocsájtják? Ott marad a kifizetett albérlet ééés??, Vagy talál munkát utána, vagy nem. Ha Bp-re ingázna, akkor azt mondom, oké az albérlet, de ha Piripócsfalváról mondjuk Mátészalkára, akkor egyáltalán nem biztos, hogy jó ötlet.

Ez az én véleményem - lehet lehúzni :D

2018. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Igaza van a #4-nek és 9-nek. 70km-re nem érdemes albérletbe menni, legalább kezdetben biztosan nem.

Még ha Budapestre kell ingázni, akkor sem. Ugyanis az út 1,5-2 óránál nem több, de inkább annál kevesebb a reális.


Na meg a Budapesti pofátlan albérletárakról nem is beszélve. Ha be is jön a munka, az albérlet árát sokkal célszerűbb félrerakni, aztán mondjuk másfél-két év múlva lesz már annyi tőkéd, hogy tudsz venni lakást magadnak hitelre.

Onnantól legalább a magáét fizeti az ember, nem pedig a pénzéhes albérlet tulajdonosát táplálja Havi 150 ezer Ft +rezsi vel...

2018. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!