Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet picit hosszú lesz...

Lehet picit hosszú lesz bocsi. Kivettem 3 hete egy albérletet kolléganőmtöl. Mi a teendo?

Figyelt kérdés
Szerződést ìrtunk de nem lett kozjegyzo altal hitelesitve.Odaadtam 2 honap kauciot ami 40e ft.Tegnapi nap folyaman a holgynek jott a volt parja es zarat cserélt mondván övé a lakás és ez tény ott volt nála a tulajdoni lap úgyhogy a cuccaim fenthagyva leültem a bérház elé.megvártam a hölgyet jott is mondta hogy ove a lakas stb..ne aggodjak zarat cserel es visszakoltozhetek.elment a volt parjahoz mert a telefont nem vette fel hogy nyissa ki az ajtot a cuccaim miatt.mire odaert a holgy annyi volt a kerdese hogy a cucciamat el tudom e ma hozni..szoval igaz a volt parjae a lakas..a kerdesem a kovetkezo ha a kauciot nem adja vissza akkor feljelenthetem?mondta hogy az visszajar de ebbol a nobol barmit kinezek ezek utan hogy kiadott egy olyan lakast ami nem az ove..nem is ertem egyaltalan hogyan kepes ilyenre?

#albérlet #kauico.
2018. aug. 24. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kaució átvételről elismervény van-e?
2018. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen! Szó szerint: " Bérlő nyilatkozik,hogy a lakást 2018.08.01 től szeretné bérelni.Bérlő a bérleti szerződés aláìrásával egyidejüleg további két havi kauciót,egy havi bérleti díjat és egy havi közös költséget fizet meg a bérbeadónak vagy bérbeadó képviselőjének."
2018. aug. 24. 10:59
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Legyen ez a tanulòpénz: minden esetben legyen hitelesîtve közjegyzô által. Feljelentést hiába teszel szerintem,ha nincs meg a kellô bizonyíték rá. Sajnos rengeteg a csalò ebben az országban.
2018. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adja vissza, simán feljelenteném csalásért, az exe biztos szívesen tanúskodik ellene... :)
2018. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van papír mindenről aláírva 3 oldalas a szerződés.
2018. aug. 24. 11:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Az exe mondta hogy a gatyát is lepereli róla
2018. aug. 24. 11:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj az exszel, hátha kiadja neked a lakást, ha nem lakik ott!
2018. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem stimmel. Szerepel a szerződésben, hogy a kolléganőé a lakás ? Mert ha igen, akkor valótlan állítás és okirat hamisítás esete is fennáll.
2018. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez így konkrétan nincs benne csak hogy ő a főbérlő
2018. aug. 24. 14:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen főbérlő??? Tulaj, haszonélvező adhatja ki az ingatlant, bérlő csak akkor, ha külön meghatalmazása van a tulajdonostól/haszonélvezőtől!


2. Menj a rendőrségre a szerződéseddel, nem kell közjegyző ahhoz, hogy csalás miatt eljárást indítsanak! Elég az aláírt szerződés.

2018. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!