Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kéményseprők jöttek az éves...

Kéményseprők jöttek az éves ellenőrzés miatt, ilyenkor kit illet ennek a díja?

Figyelt kérdés
Én vagyok az albérlő /2 hónapja lakok itt/ és ma jöttek ellenőrizni és itt is hagyták a 4600Ft-os csekket. Jól gondolom hogy most a tulajnak odakéne adnom ezt? Ugye nem nekem kell ez fizetnem?
2018. szept. 25. 14:19
 1/5 anonim válasza:
36%
Nálunk úgy van, hogy én kifizetem (bérlőként), és a számlát elküldöm a tulajnak, és a kövi bérleti díj annyival kevesebb.
2018. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én viszont úgy tudom, hogy az éves kéményellenőrzés ingyenes magánszemélyek esetében.

Egy biztos, neked nem kell fizetned semmit, ha a tulajnak nem tetszik, akkor reklamálja meg!

[link]

2018. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Magán házakhoz a katasztrófa védelem megy ki,de csak hívásra .A kéményseprők is ide tartoznak.Az ellenőrzés díjtalan .

Már január óta új törvény vonatkozik ide.

Albérlő ilyet semmi képp sem fizet,mit tulaj viszont felhivnám a katasztrófa védelmet .

2018. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Két alkalommal ingyen mennek, ha nem tudnak bejutni utána vagy büntetés, vagy a tulaj kérhet időpontot harmadik alkalomra, ami fizetős. Ha a bérlő miatt nem tudtak bejutni az ingatlanba, az az ő sara!
2018. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
#3 Nem hívásra, pl Budapesten magánlakásokba évente járnak ingyen ellenőrizni, hívás nélkül! S kötelező beengedni őket, különben büntetési opciók vannak!
2018. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!