Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérelt kertes házban a tulajna...

Bérelt kertes házban a tulajnak mennyire van beleszólása a kert kinézetébe?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakom albérletben, hétvégén a tulaj átjött és elkezdett kertészkedni. A kerítésre felfuttattam vadszőlőt ( hogy a szomszéd ne lásson át), ezt kitépte. Egyébként a kertben a kerítés mellett végig nem fű volt, hanem gaz, ehelyett hagytam, hogy egy futónövény kb. 10cm szélességben végiffusson a kerítés mellett a talajon, mert tetszett a látvány, ezt kezdte el vadul tépni, most teljesen kopár földes a kerítés mentén. Mikor szóvá tettem neki, beszólt, hogyha gazolnék nem tépné ki a vadszőlőmet sem, mire mondtam, hogy azt a földön futó növényt direkt hagytam meg, erre azt mondta, hogy nem kell neki ide olyan.

Egyébként van saját kertje, kb. 5-ször ekkora, csak unatkozó nyugdíjas. A szerződést úgy írtuk, hogy a kertbe bejöhet a férjével, mert van itt egy kamra, amiben az cuccaikat tárolják. Lehet valamot tenni? Összeveszni nem akarok velük, mert még kereshetnék másik albérletet.


2018. okt. 9. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

A szerzödésben foglaltak számítanak, ha abban a kerthasználat is benne van, akkor nektek van jogotok ott azt csinalni, amit akartok, kivéve fákat nem vághattok ki a tulajdonos engedélye nélkül.


Amít bérlitek a házat ÉS a kertet, addig neki nincs köze ahhoz, hogy hogy alakítjátok.


Egy dolgot lehet tenni, beszéltek vele, és vagy bela´tja, hogy igazatok van, vagy nem - akkor meg vagy beletörödtök, hogy ezt-azt kiszed, vagy kerestek egy normálisabb helyet.

2018. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Jól tette, hogy kitépte a vadszőlőt. Ez a legrosszabb növény. Szinte kiirthatatlan, és ahol a földre ér egy hajtása, kigyökerezik. Sőt, a szomszéd is szólhat érte, mert nála is terjed.
2018. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem a vadszőlővel volt baja, azt csak véletlenül tépte ki, egyébként egy szárról van csak szó :) Direkt azért ültettem oda, mert abban reménykedtem, hogy gyorsabban elterjed és a szomszéd nem tud majd átleselkedni, mert befedi a kerítést, de lassabban nő, mint gondoltam, a szomszédhoz át se lóg, mert fakerítés van, csak képes a mm-es réseken is leselkedni (szellemi sérült és nincs jobb dolga). A tulaj abba bele is egyezett, hogy ott vadszőlő/borostyán legyen.

Amit ő elkezdett vadul tépni, az az ún. "párnafű", ami szerintem szépen elfeküdt a kerítés mellett, de mint írtam 10 cm szélességben futott a kerítés mentén, beljebb már fű van, azt rendszeresen nyírtam.

2018. okt. 9. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Tegyél a kerítésre nádszövetet, azt nem kell várni, hogy nőjön, a szomszéd azon nem lát át!

Most télire már nem érdemes, de tavasszal azzal kezdd!

A kertben nyírd a füvet, hogy neked legyen rendezett, mással meg ne törődj!

2018. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kertben eddig is nyírtam a füvet, csak épp az bosszant, hogy a kúszónövény szépen beterítette a csupasz talajt, szívesen ültem ki a kertbe, mert ebben a városi betondzsungelben olyan érzés keltett, mintha egy kis erdőben lennék, erre átjött és szétcseszte, most megint a kerítés betonalja (ami már öreges, itt-ott bomladozó) és a csupasz föld látszik a kerítés mentén végig, így elég nehéz úgy alakítani, hogy számomra rendezett legyen. Már többször említettem neki, hogy a szomszéd feltűnően leskelődik, a nádszövethez hasonló alternatívákat javasoltam, mégis csak az ő tulajdona, azt mondta, hogy "majd vesz és felszerelteti", hát tavasz óta veszi, ezért döntöttem a vadszőlő mellett, nem ellenkezett.

Bár már kora tavasszal, mikor ideköltöztem azzal kezdte, hogy -mivel az udvar egy része le van betonozva- a régi betonlapok között felbukkantak kisebb fűcsomók (én ezt sem szedtem ki direkt, hisz nem gaz, legalább zöld), ő jött a gyomirtóval és lazán mindenféle előzetes egyeztetés nélkül lefújta, a füvet meg behintette műtrágyával. A betonok között a fű kiszáradt, mondhatom gyönyörű látványt nyújtottak a kórósodott fűcsomók.


Én arra gondoltam, hogy a nyáron ültetett szegfűket kiszedem és hazaviszem vidékre anyukám kertjébe, a vadszőlőt kidobom, az itteni kertet pedig ezentúl nem fogom semmilyen formában gondozni, ha esetleg megjegyzést tesz az ápolatlan kertre, akkor megemlítem neki, hogy ha eddig kéretlenül is saját elképzeléseihez igazította, akkor nekem nem kell a kert.

2018. okt. 9. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

" az itteni kertet pedig ezentúl nem fogom semmilyen formában gondozni, ha esetleg megjegyzést tesz az ápolatlan kertre, akkor megemlítem neki, hogy ha eddig kéretlenül is saját elképzeléseihez igazította, akkor nekem nem kell a kert."


És élsz egy rendetlen, számodra nem megfelelö környezetben????

2018. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Tavasszal megveszed a nádszövetet, felteszed (nem egy nagy durranás) utána az árát levonod a következő havi bérleti díjból, hiszen megígérte, hogy megveszi, de nem tette.
2018. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

A tulaj ,az tulaj !!

künk csak 10 méter mély mégis kellett engedély.



A tulaj,az tulaj !

"A szerződést úgy írtuk, hogy a kertbe bejöhet a férjével, mert van itt egy kamra, amiben az cuccaikat tárolják. "

Ebben egy szó sincs,hogy a kertben az csináltok amit akartok.Ismeritek a mondást,nehogy már a farka csóválja a kutyát .

Akár több hold földje is lehet,meg nevezhetitek bárminek is,az a sajátja .

Valahol te is látod az ígazságot,felesleges ujjat húzni,mert még rosszabb bérletbe is kerülhettek.

2018. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs az első két sorért,véletlenül került ide.

előző

2018. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7. Mielőtt ilyen történik, meg kell beszélni a tulajjal. Az előző albérletben volt, hogy tönkrement a csap, a tulaj ígérte, hogy küld szerelőt, 1,5 hónap után magam hívtam egyet, mert az általa hívott valahogy sose akart megérkezni. A szerelő megnézte, szét volt rohadva azért folyt orrán, száján, vettem újat, hogy majd annyival kevesebbet fizetek, hát nem úgy lett, a tulaj közölte, hogy "csak meg kellett volna húzni". Amikor elköltöztem még ő volt kiakadva, hogy leszereltem, viszem a csapot is.


7.9.Na igen, igazad van, ezért is írtam, hogy az övé, így én tovább nem rendezkednék benne, hisz az sem áll a szerződésben, hogy nekem gondoznom kellene a kertjét, csak gondolván, hogy a bérelt házhoz tartozik, neki meg van sajátja, így örül annak, ha más rendben tartja - akár a saját elképzelései szerint. Sok olyan hirdetést látok, ahol az a kertes ház kiadásának a feltétele, hogy rendben tartják a kertet, így gondoltam neki is jól jön, ha nem neki kell füvet nyírnia, gazolnia, beültetnie virágokkal, stb., főleg, hogy hozott át nekem fűnyírót, kerti asztalt, székeket is, én hülye arra gondoltam, hogy ezzel átadja a kertkarbantartás és használat jogát is. Bár már az is gyanús volt, mikor hazaérve azt tapasztaltam rendszeresen, hogy a virágaimat nemrég valaki meglocsolta. Nyáron az egyik nap szabin voltam, délelőtt mit sem sejtve néztem a tv-t mikor nagy vízcsobogásra lettem figyelmes, hát a tulaj lelkesen locsolta az általam 2 nappal korábban lenyírt füvet, és a virágaimat.

Tehát ha ennyire ragaszkodik a kis kerthez, hát gondozza ő. Én a lakást rendben tartom, tehát nem élek rendetlen környezetben, az udvart meg hát ő úgyis önként rendben tartja, így nem fogja az én udvari elképzelésem zavarni.

2018. okt. 9. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!