Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek kell fizetni a közjegyző...

Kinek kell fizetni a közjegyző által hitelesített kiköltözési nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Több budapesti albérletben laktam már és eddig minden alkalommal, a szerződés után elmenetunk a kiadóval közösen egy közjegyzőhöz, ahol megkötöttuk a nyilatkozatot. Szerződésben is úgy állt, a tulajdonos, a kiadó fizeti. Most egy hónapja vagyok új albérletben és a tulajdonos,egy idős nő állandóan piszkál a nyilatkozat miatt, mondván, azt nekem kell elintéznem és kifizetnem.Volt ,hogy hátam mögött,mikor nem voltam otthon, bement a lakásba. Mondta,intézzem el a nyilatkozatot, ha éppen dolgozom, hagyjam a konyhaasztalon, majd elhozza. Nos, ezt a Nyilatkozatot miért nekem kell intézni és fizetni, illetve bejárkálhat csak úgy a lakásba ? Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 14. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Neki kell a nyilatkozat biztosíték gyanánt így az összeg is az övé.Simán le akar húzni.
2018. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akinek ez fontos,hogy legyen .
2018. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Megállapodás szerint.

Lehet birkózni, hogy melyik félnek fontosabb az okirat adott helyzetben, és akkor az a fél fizesse az egész árat, de valójában mindkettőtöknek egyformán fontos, hiszen csak így tudod kivenni az ingatlant tőle.

2018. okt. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem járkálhat be a lakásba.
2018. okt. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Most olvasom, hogy már megvolt a birtokbavétel.

Akkor a tulajnak szps.

:)

Annak lett volna értelme, ha a beköltözést a nyilatkozathoz köti.

Azért téged noszogat, mert ehhez nem szükséges az ő közreműködése, hiszen ott van a kezében a szerződés, azt viszed magaddal, az elég.

De azt, hogy ki fizeti, nem érinti ez a dolog.

Állapodjatok meg!

Jelen helyzet szerint kedvedre maradhatsz, ameddig akarsz, nemfizetés esetén is.

Mert nincs kiköltözési okiratod, amivel ki lehetne dobni téged szerződésszegés esetén.

2018. okt. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Jelen helyzet szerint kedvedre maradhatsz, ameddig akarsz, nemfizetés esetén is.


Mert nincs kiköltözési okiratod, amivel ki lehetne dobni téged szerződésszegés esetén."


Már miért ne lehetne kidobni nem fizetés esetén, ha az egy magánokiratban van csak leírva?!

Hidd el, elég a sima szerződés is. Ne firkáljunk már fals infókat!!!


Kérdező Akinek fontosabb a közokirat, az fizeti. Megegyezés kérdése, de lehet felesben is fizetni.

2018. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

6: Mert a birtokjogot erősebben védi a törvény a tulajdonjognál.

Ha csak szerződés van, kell egy bírósági végzés a végrehajtáshoz, aminek a megszerzése 2-3 évbe is beletelhet. Ezt mindenki tudja Magyarországon.

2018. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

"Ha csak szerződés van, kell egy bírósági végzés a végrehajtáshoz, aminek a megszerzése 2-3 évbe is beletelhet. Ezt mindenki tudja Magyarországon."


Álmodban és elvileg! Gyakorlatban nem így van, de vita lezárva, szép estét.

2018. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
8: Elég elolvasni a topic alatt felajánlott hasonló témájú fórumokat, melyből itt a Gyakorin heti 2 van átlagban, és megtudod, hogy így van, egyedi esettörténetekkel tarkítva. Vagy menj egy egy ügyvédhez, vagy közjegyzőhöz, vagy bérbeadás tanfolyamra, lakáskezelővel konzultálj, vagy egy rendőrrel, stb.
2018. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

:)))))


Valóban az ezen az oldalon való válaszok a mérvadóak. :DDD

Ennyit rólad, meg a félrevezető válaszodért.

2018. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!