Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek kell fizetni a közjegyző...

Kinek kell fizetni a közjegyző által hitelesített kiköltözési nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Több budapesti albérletben laktam már és eddig minden alkalommal, a szerződés után elmenetunk a kiadóval közösen egy közjegyzőhöz, ahol megkötöttuk a nyilatkozatot. Szerződésben is úgy állt, a tulajdonos, a kiadó fizeti. Most egy hónapja vagyok új albérletben és a tulajdonos,egy idős nő állandóan piszkál a nyilatkozat miatt, mondván, azt nekem kell elintéznem és kifizetnem.Volt ,hogy hátam mögött,mikor nem voltam otthon, bement a lakásba. Mondta,intézzem el a nyilatkozatot, ha éppen dolgozom, hagyjam a konyhaasztalon, majd elhozza. Nos, ezt a Nyilatkozatot miért nekem kell intézni és fizetni, illetve bejárkálhat csak úgy a lakásba ? Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 14. 15:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#8 Ez esetben nincs igazad. A magánokirat önmagában nem sokat ér, a kiköltözés _végrehajtásához_ valóban több év pereskedés szükséges. Ebből a szempontból a Ptk. félelmetesen elavult, nem veszi figyelembe a valóságot.


Te ugyan a magánokiratoddal felszólíthatod, hogy költözzenek ki, amit ha nem teljesítenek, nem nagyon tudsz mit csinálni, csak pereskedni.


Klasszikus birtokvédelmi vita, kihívod a rendőrt, a bérlőnek fog igazat adni.

2018. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Meg is érdemli az a bérbeadó aki nem tud kirakni egy nem fizető bérlőt! Mint írtam elvileg úgy van, gyakorlatban azért nem, hogy az ingyenélők fizetés nélkül, adósságot halmozva lakjanak egy ingatlanban. Mármint jobb helyeken :)
2018. okt. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A közokirat könnyíthet, de magánokirattal - két tanús szerződés - és egy kis józan ésszel is ki lehet pakolni az élősködőket. Baromság hogy nem. Egy magánokirattal is lehet perelni, és okosan elérni, hogy eltakarodjon a nem fizető parazita. amúgy közjegyzős szerződéssel is hónapokban telhet, ha tehetetlen a tulaj. Minden a bérbeadó határozottságán múlik. Egyébként én is rühellem a jellemtelen, nem fizető véglényeket albérlőként is, eszemben sem jutna még ezeknek drukkolni, tippeket adni. Alja népség aki nem fizet csak élősködik!
2018. okt. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Így van utolsó! Pláne ha határozott idejű a szerződés, a lejárta után simán kilakoltatható a delikvens.
2018. okt. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!