Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Albérlet

A kérdés
theCilOo98 nevű felhasználó kérdése:

Szobát szeretnék bérelni, kaptam szerződést, valaki átnézné, hogy jó e rám nézve vagy mit kellene még beleírni,20éves vagyok és első bérlésem lesz, valaki segítene?

Úgy gondoltam hogy átküldöm emailben a szerződést, hogy átnézze valaki.

Keress kérdéseket hasonló témákban: szoba, lakás, bérlés, albérlet, szerződés, rossz, feltétel, rosszaság

2018. okt. 26. 07:03  Privát üzenet  

A válaszok

Érdemes egy ingatlanjogászhoz bejelentkezned.

Kemény pénzekért lehet megszerezni ezt a tudást és a tanácsadás is jó magasra van árazva ingatlankiadás témakörben (15-20 000 Ft/óra), úgyhogy ez a szivességből már nem kérhető kategória. Az én szerződéstervezetem 8+ A4-es oldal, szóval ha ennél rövidebbet kaptál, valószínűleg nem elég alapos.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. okt. 26. 07:40 Privát üzenet
Meg még azt javaslom, keress rá a neten szerződésmintára, és hasonlítsd össze!

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. okt. 26. 07:44 Privát üzenet
Azokkal azért óvatosan, a neten keringő bérleti szerződésekben sokszor óriási lyukak és pontatlanságok vannak, némelyik még a régi Ptk-ra hivatkozik, csomó mindent nem szabályoznak, vagy éppenséggel túlságosan előnytelenek valamelyik fél számára.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. okt. 31. 00:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő, igen ezt észre vettem :D

# 4/4Időpont 2018. nov. 3. 21:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az állásajánlatot már elfogadtam, de szerződést még nem írtunk. Közben kaptam egy jobb ajánlatot. Visszaléphetek még az első helyen?
Egy színész miért kap 3 filmre szóló szerződést, ha az első filmben amiben szerepel meghal a karaktere?
Beküldtem a jelentkezésemet 3 ügynökséghez. Mind a 3 írta, hogy menjek be, de nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy melyikhez szeretnék. Első találkozásnál adnak már szerződést?
Van itt olyan, vagy van valakinek ismije, aki aláírta a röghöz-kötéses szerződést, és otthagyta közben az egyetemet (nem az első félév után)? Vissza kellett fizetnie a képzést?...
Ha bérleti szerződést kötünk egy hónappal későbbi költözéssel, akkor az első havi bérleti díjat és a kauciót mikor kell fizetni: szerződéskötéskor vagy kulcsátadáskor?
Fizetős képzésen Diákhitel 2 szerződést kötök, de még első félév közben otthagyom a képzést. Ekkor is tartozni fogok az egész félévi díjjal vagy kevesebbel?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Albérlet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!