Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, vagy van...

Van itt olyan, vagy van valakinek ismije, aki aláírta a röghöz-kötéses szerződést, és otthagyta közben az egyetemet (nem az első félév után)? Vissza kellett fizetnie a képzést? Milyen módon? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a képzési díj felét kell visszafizetni, szóval ha 160 000 egy félév, akkor 80 000/félév. Ez valóban így van?
2016. jan. 4. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van.


Még valamire kíváncsi vagy ezzel kapcsolatban?

2016. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen módon hajtják be mindezt rajtam, mennyi idő alatt kell törlesztenem? jelenlegi képzési díj számít, vagy az, amikor felvette, netán is-is?
2016. jan. 4. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az akkori díj számít. Miután otthagytad, 1 év, mire az OH meghozza a határozatot a fizetési kötelezettségről. 15 nap után jogerőre emelkedik, majd 30 nap a fizetési határidő. Ha nem fizetsz, a NAV hajtja be. Lehet kérni pár jogcímen mentességet, illetve részletfizetést is. Ezeket az OH-nak kell címezni a 45 napon belül - később már nem lehet semmit kérni.


Van olyan lehetőség, hogy annyi időt ledolgozol Magyarországon. De nem 20 éven belül, hanem az igénybe vett képzési idő + 1 éven belül - vagyis max. 1 év telhet munka nélkül. Ezt is lehet kérvényezni, erre is adnak mentességet különösebb indok nélkül.


Azért várnak 1 évet a határozattal, mert ha időközben beiratkozol egy másik képzésre, akkor nincs fizetési kötelezettség, nem is állapítanak meg semmit. Viszont utána azt is be kell fejezned, vagy az egész egyben számít később.

2016. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly ilyenkor hagytam ott az egyetemet, azóta se kaptam az OH-tól levelet, viszont én most újrafelvételiztem egy másik egyetemre és így mivel egy éven belül jelentkeztem, elméletileg nem kell visszafizetni(3 évig jártam oda)
2016. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!