Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire gyakori, hogy rokon...

Mennyire gyakori, hogy rokon kiadja másik rokonnak az albérletet?

Figyelt kérdés

Nagybátyámék vettek egy házat és felújítás után kiadják.

Nos sokat gondolkoztam,hogy szívesen költöznék,kertesbe. Minden vágyam. Na meg a külön válás anyuéktól, vhogy 26 évesen vágyok már egy kis önállóságra.


Azon agyalok,hogy felhívom,hogy mennyiért adnák ki,mert ha olyan összeget mondanak ami még jó akkor ki is venném. Nyilván nekem is meg van a keret amit még kibírok fizetni.


Viszont hallottam olyat ismeretségi körben,hogy rokonnak,barátnak nem igazán szokta az ember kiadni albérletet,mert vissza él a rokoni illetve baráti viszonnyal.


Hozzáteszem én nem élnék vissza vele. Szerződést is írhatunk.


Mellesleg mivel ismerem a szomszédot ahol megvették a házat,meg hogy milyen. Én elviselem simán,viszont egy idegen lehet pár hónap után ott hagyná az albit :D


Jövőhéten hívom fel.


Csak gondoltam hátha valakinek volt e ezzel tapasztalata.


2018. nov. 25. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez nem rokonság kérdése, valaki vagy megbízható vagy nem, az én rokonságomból bárkinek kiadnám bármelyik ingatlanomat, még a piaci ár alatt is, mert egyrészt rokon, másrészt meg tudom, hogy nem lépne le, fizetne becsületesen, nem rongálna, stb. Szerintem hívd fel, ha tényleg tetszik a ház, de nem akard a piaci ár töredékéért. Szerződést pedig írjatok.
2018. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem adom ki rokonnak a lakásom.
2018. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első!

Igen én is így gondolom,hogy megbízhatóság kérdése :)


Második!

Te miért nem adnád ki?

2018. nov. 25. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint az első válaszoló, én is azt gondolom, hogy ez az adott személyektől függ, nem a rokonságtól. Ha valaki megbízható, rendes, stb. akkor teljesen mindegy, hogy rokon vagy sem. Sőt előny is lehet mindkettőtök szempontjàból, ha ismeritek egymást, és senki nem él vissza a rokonsággal.


Szerződést mindenképp írjatok, akkor lesz tiszta mindenkinek minden, jobban elkerülhető a visszaélés. Szerződés nélkül én nem vágnék bele.

2018. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben direkt olyan célra vették, hogy ki tudják adni, akkor nem várható el, hogy ingyen adják, és te is mondd meg, hogy nem akarsz semmilyen kedvezményt, nehogy félreértsék a helyzetet.

Ha jól ismered őket, és megbízhatóak, meg ők is megbíznak benned, akkor nem kell papír. Már csak azért sem, mert a papír arra való, hogy szükség esetén bíróság előtt tudd bizonyítani vele az igazadat. Az ember pedig nem pereskedik komoly ok nélkül a nagybátyjával, mert annak semmiképpen nem lehet jó vége. Ha nem jön be a dolog, akkor visszaköltözöl a szüleidhez, ők meg keressenek más albérlőt.

El tudom képzelni, hogy fel fogják ajánlani, hogy olcsóbb lesz a díj, ha nem jelentenek be, hanem azt mondják mindenkinek, hogy ingyen engedtek oda. Emiatt papírt se írnak, mert az alapján már fel lehetne jelenteni őket, hogy nem rokoni szívességként, hanem pénzért adják oda neked.


Viszont azt gondold végig, hogy tényleg annyira fontos-e neked az önállóság, vagy fontosabb lenne a milliók megtakarítása, hogy saját házad lehessen idővel.

2018. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Saját házam sosem lesz,kivéve ha megnyerem a lottót vagy éppen rám talál a szerelem.


Hitelt csak akkor tudnék felvenni ha x nettó összeggel rendelkeznék a bankszámlámon vagyis a fizu elérni azt a szintet illetve be lennék jelentve 8 órára.


Nos mindkettő kizárt, bank kártyám sincs. Mindig mindenhol kézbe kaptam a fizut.

8 órára meg eddig közalkalmazottként voltam csak bejelentve,de ott meg 50 ezret kaptam havonta, ideig óráig míg nem volt más jó volt,de ennyi.


Szóval tehetek én félre évekig,ha 5 év múlva sem tudnék hitelt felvenni,mert nem lennék bejelentve 8 órára és nettó fizu sem lenne annyi a bankszámlámon.


Sajnos olyan világban élünk ahol ha kevesebbre vagy bejelentve több a fizu. Ha én itt 8 órára lennék akkor 100 ezret ha megkeresnék havonta, abból meg aztán végképp nem tudnék mit kezdeni.


Így megkeresek 180-200 ezer ft-ot, szoktam maszek melót vállalni az is egy kis plusz.


Mivel tudom előre nem kapnék hitelt,felesleges itthon lennem és önerő gyűjtögetni évekig.


Inkább kiveszek egy albit amit tudok fizetni, önálló leszek, lehet új lehetőségek nyílnak sőt biztos,mert tervem van,amit itthon nem tudok megcsinálni.

Túl bele kényelmesedtem az itthon létbe, évek óta csak úgy vagyok és nem lépek előrébb.Zavar az is,hogy itt lakok anyuék mindent megmondanak 26 éves létemre, ez az állandó,hol voltál? meddig leszel? oké aggódnak aláírom.

Jó lenne kicsit önállósodni ha meg nagyon nem jövök ki vagy a tervem nem úgy alakul,akkor még mindig vissza költözhetek.


Azt érzem nem jutok egyről a kettőre sajnos. Szeretnék egy kis előrelépést az életemben.


Munkahelyet nem fogok váltani,ez egész biztos.

2018. nov. 25. 20:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem ingyen akarom!!


Azért akarom megkérdezni mennyire gondoltak,mert ha túl sok nem tudom kivenni nyilván.

Ha meg megkérdezik mennyit tudnék kifizetni meg mondom 90-100 ezer max. Ha ettől több sajnos nem.

Vagy bele mennek vagy nem.

De majd kiderül.

De akkor én is jól gondoltam,hogy végtére is ha megvan a bizalom akkor nem gáz a dolog.

2018. nov. 25. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Istenem, ezek a mesék sosem szűnnek meg itt?
2018. nov. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!